Spasovski: MPB-ja punon intensivisht në zbardhjen e incidentit të djeshëm

INA
INA

25/10/2023

Spasovski: MPB-ja punon intenzivisht në zbardhjen e incidentit të djeshëm

Ministri i Brendshëm, Oliver Spasovski deklaroi sot se dikasteri që ai drejton (MPB) po punon intenzivisht në zbardhjen e incidentit të djeshëm që ndodhi në Qendrën tregtare East Gate.

“Sigurisht që siguria nuk është cenuar, organet kompetente janë në terren dhe po punojnë. Fokusi është në kryeqendër, kjo për shkak të madhësisë dhe jo për tjetër. Sa i përket incidentit të djeshëm, po punohet intenzivisht. Krime ndodhin gjithkund, në secilën pjesë. Kështu që po ndërmerren aktivitet gjatë gjithë kohës. Në mënyrë permanente po punojmë, për zbardhjen e incidenteve të këtilla”, deklaroi Spasovski.

Ministri Spasovski u shpreh i prerë se MPB-ja u ka shpallur luftë strukturave kriminale, ngase sipas tij siguria e shtetit dhe qytetarëve është mbi të gjitha.

“Se bëhet fjalë për qërim hesapesh, bëhet fjalë për qërim hesapesh. Praktikisht ato grupe kriminele që janë shkatërruar. Vetëm muajin e fundit kemi arrestuar tre persona, që ndërlidhen me këto grupe kriminale të cilat dikush për 30 vjet i ka krijuar. U kemi shpallur luftë strukturave kriminale, dhe këtu nuk do të ndalemi sepse siguria e shtetit dhe qytetarëve është mbi të gjitha”, tha Spasovski.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Naim Murseli Liridon

“Tentativa të tjera për të vrarë Liridonën”- Lala befason me deklaratën: Ja pse nuk i besoj babait të Naimit!

bdi

Kryesia qendrore ia delegon kompetencat, Ali Ahmeti do të vendos për koalicionet parazgjedhore

Arbnor-Maliqi-LD-1130x635-1

LD: Mos nënçmohen studentët

Naim Murseli foto me Behgjet Pacollin

“Prokuroria do hetojë lidhjet e tij me Pacollin”, eksperti: Divorci dhe transaksionet, çfarë fsheh Naim Murseli

LEN lidhja evropiane per ndryshim

LEN kërkon nga pushteti përgjigje: A është i përfshirë Lupço Palevski edhe në organizimin e rastit të montuar “Monstra”?!

besa

Lulzime Ameti: Vendbanimet shqiptare pa autostrada, Qeveria prioritet kazinot

kufi-bllace

Vikendi i zgjatur, shkakton kolona kilometërshe në kufirin e “Bllacës”

Talat Xhaferi

Xhaferi: Festat kombëtare na tregojnë se duhet të ruhet trashigimia shpirtërore

Carshia-e-Shkupit

Maqedoni/Hoxhallarët para politikanëve, besim i ulët në institucionet e shtetit

INFO

NA NDIQ