Spasovski: Nga shtatori rrogat e policëve do të rriten për 10 për qind

ina-online
ina-online

23/07/2023

Ministri i Brendshëm, Oliver Spasovski duke folur për kërkesat e Sindikatës së Policëve të cilët kërkojnë rritje rroge, ka deklaruar për Alsat se nga muaji shtator, rrogat e policëve do të rriten për 10 për qind.

Sipas Spasovskit nga ardhja e tij në krye të MPB-së rrogat e policëve janë rritur për 25 për qind.

“Është nënshkruar marrëveshja e re kolektive në të cilin parashikohet rritje për 10 për qind në sektorin publik. Në të bie edhe policia. Nga shtatori do të ketë rritje të re prej 10 për qind të pagave”, deklaroi Spasovski në intervistë për Alsat.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bdi

Kryesia qendrore ia delegon kompetencat, Ali Ahmeti do të vendos për koalicionet parazgjedhore

kovacevski

Kovaçevski i bindur se përsëri do të jetë kryeministër

Arbnor-Maliqi-LD-1130x635-1

LD: Mos nënçmohen studentët

Talat Xhaferi3

BDI do ta propozojë Talat Xhaferin për kryeministër

MUHAMERI

Zgjedhjet po afrohen, politikanët shfaqen me thesin e babadimrit

LEN lidhja evropiane per ndryshim

LEN kërkon nga pushteti përgjigje: A është i përfshirë Lupço Palevski edhe në organizimin e rastit të montuar “Monstra”?!

besa

Lulzime Ameti: Vendbanimet shqiptare pa autostrada, Qeveria prioritet kazinot

kurti vucic

Plani 6 miliardësh i BE-së, Kosova dhe Serbia përfitojnë vetëm nëse zbatojnë Marrëveshjen e Ohrit e Asociacionin

kufi-bllace

Vikendi i zgjatur, shkakton kolona kilometërshe në kufirin e “Bllacës”

INFO

NA NDIQ