Spasovski: Nuk desha të vazhdoj si ministër i MPB-së, ofrova njeri tjetër

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

17/01/2022

Oliver Spasovski në emisionin “Studio 10” theksoi se nuk ka dashur që të mbaj postin e ministrit të brendshëm dhe se ka ofruar një kuadër tjetër që të vijë në pozitën e tij drejtuese në MPB.

“Kemi pasur disa takime me Kovaçevskin në të cilat kemi diskutuar për këtë temë. Jam ofruar që të gjej një person tjetër që do ta drejtojë MPB-në”, tha Spasovski mëngjesin e sotëm në studion televizive.

Sipas tij, në mandatin që ka drejtuar MPB-në është reformuar edhe Agjencia e Sigurisë Kombëtare dhe se nuk ka pasur më përgjime të qytetarëve.

Ai tha se aktualisht po përgatitej të instalonte kamerat e trupit tek oficerët e policisë, përfshirë ato në pikat kufitare.

“Ka një procedurë të veçantë dhe e gjithë ajo ngjarje dhe kontroll regjistrohet me kamerën trupore nga e cila drejtpërdrejt nxirret i gjithë materiali në softuer të veçantë që kontrollohet”, tha Spasovski. (INA)

TË FUNDIT
1 orë
Murati: Shpresoj që një ditë do të flas në gjuhën turke në këtë Kuvend
1 orë
MAQEDONI “Skopje Pride” për herë të pestë në Shkup!
2 orë
NYT: Përmendoret në Shkup janë kryesisht të heronjëve bullgarë, Skënderbeu i shqiptarëve
2 orë
Prapaskenat e divorcit të Metës dhe Kryemadhit
5 orë
Pse e ashtuquajtura “Marrëveshja e majit” nuk paraqet obligim juridik ndaj askujt?

ME TE LEXUARA

1 ditë
Durmishi: Po nisim një proces të ri të rimëkëmbjes ekonomike
7 orë
Snopçe: Qeverisja e BDI-së e la Maqedoninë e Veriut vendin më të korruptuar dhe jodemokratik në Evropë
1 ditë
Mexhiti do të jetë zëvendëskryeministër i parë, e konfirmon marrëveshjen
2 ditë
“Ju lutem që kohë pas kohe ta bëni këtë gjë për Kurtin”, Walker lë mesazhin e “fortë” për gazetarët në Prishtinë
11 orë
Mickoski: Mjaft debatuam për çështje etnike, është koha të fokusohemi në ekonomi dhe zhvillim
1 ditë
Taravari: Kalojmë në veprim, këto janë synimet tona, integrimet evropiane, heqja e 20% …
6 orë
Saraji me u.d. kryetar komune, ja kush e zëvendëson Blerim Bexhetin
1 ditë
Fajon: Anëtarësimi i shteteve të Ballkanit në BE, tani ose kurrë

LEXO MË SHUMË

IMG_3504

Murati: Shpresoj që një ditë do të flas në gjuhën turke në këtë Kuvend

IMG_3503

MAQEDONI “Skopje Pride” për herë të pestë në Shkup!

NORTH MACEDONIA IDENTITY 1

NYT: Përmendoret në Shkup janë kryesisht të heronjëve bullgarë, Skënderbeu i shqiptarëve

ilir meta monika kryemadhi

Prapaskenat e divorcit të Metës dhe Kryemadhit

Halim-Hyda

Pse e ashtuquajtura “Marrëveshja e majit” nuk paraqet obligim juridik ndaj askujt?

Saranda Imeri

Saranda Imeri Stafai përcjell një porosi nga Kuvendi

IMG_3485

Aleanca Demokratike Boshnjake dhe Këshilli Kombëtar Boshnjak ngrisin kallëzim penal kundër Ivan Stojiljkoviqit

ilir veseli saraj

Saraji me u.d. kryetar komune, ja kush e zëvendëson Blerim Bexhetin

halil snopce

Snopçe: Qeverisja e BDI-së e la Maqedoninë e Veriut vendin më të korruptuar dhe jodemokratik në Evropë

INFO

NA NDIQ