Spasovski: Nuk guxon të ketë dhunë ndaj punonjësve të mediave

ina-online
ina-online

22 Gusht, 2023

Ministri për Punë të Brendshme, Oliver Spasovski tha sulmin ndaj punonjësve të televizionit “Alsat” tha se ky rast tashmë është zbardhur, sulmuesi është siguruar dhe do të parashtrohet kallëzim penal për dhunë, në bashkëpunim me Prokurorinë Themelore Publike.

“Mediat janë ato që duhet të bëjnë çdo ditë punën e tyre dhe çdo gjë është në interes të qytetarëve dhe shtetit.

Duhet të kemi respekt për të gjithë ata që janë pjesë e medias. Të gjitha aspektet e motiveve të sulmit do të zbardhen. Është e rëndësishme që në këtë rast të veprohet shpejt, me efikasitet dhe energji, sepse nuk guxon të ketë dhunë, sidomos kur një qytetar është duke kryer detyrën e tij zyrtare, aq më tepër ata që punojnë në interes të qytetarëve dhe shtetit, prandaj mediat përfaqësojnë interesin publik”, tha ministri Spasovski për “Kanal5”.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

policia-maqedonise-598x330

Aksident i rëndë në fshatin Kamjan. Një i vdekur i moshës 18 vjeçare dhe një i lënduar

Screenshot_2023-10-02-23-10-48-452-edit_com.android.chrome

Aliti: Ahmeti ka biseduar me Kovaçevskin për Ligjin e UÇK-së (video)

LSDM SDSM

LSDM: Nuk rritet çmimi i energjisë elektrike, nga dhjetori rikthehet tarifa e lirë ditore

bilall kasami

Kasami paralajmëron prurje të reja në Lëvizjen BESA: Bashkohuni në kalanë e shpresës dhe dinjitetit!

universiteti-i-tetoves-UT

Rreth dy mijë studentë të rinj i filluan studimet në njësitë akademike të Universitetit të Tetovës

arber ademi

Ademi: Opozita e bashkuara, zëdhënëse e VMRO-së!

Arbri 05

FNT SkupiFestival Shkup së shpejti do të fillon edicionin e tij të 17 të me radhë

fatos reka arjanit hoxha

Hoxha priti në takim ambasadorin e Fatos Reka

Llukman Hebibi

Hapja solemne e vitit të ri akademik në Fakultetin e Administrimit të Biznesit në Kumanovë

INFO

NA NDIQ