Spasovski: Pajtimi me Gruevskin duhet të nënkuptojë vetëm marrjen e përgjegjësisë për krimet e tij

INA
INA

13/10/2023

Pajtimi më i mirë do të jetë kur secili do të mbajë përgjegjësi për krimet e tij dhe këtu nuk ka dhe nuk duhet të ketë kompromis, për njerëz të cilët i bënë dëme serioze shtetit, demokracisë, shumë proceseve, duhet të mbajnë përgjegjësi, porositi ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski duke e komentuar deklaratën e zëvendëskryeministrit Fatmir Bytyqi se për të mirën e shtetit do të pajtohej me ish kryeministrin Nikolla Gruevski.

Ministri Spasovski në ditarin e sotëm në TV Sitel theksoi se pajtimi i vetëm mes subjekteve politike duhet të bëhet në bazë të parimit të përgjegjësisë.

“Varet se çka është pajtimi, unë mendoj se pajtimi më i mirë do të jetë kur secili të jetë përgjegjës për krimet e tij dhe nuk ka dhe nuk duhet të ketë kompromis, për njerëzit që i kanë bërë dëm të rëndë shtetit të demokracisë në shumë procese në shtet dhe për këtë arsye po zhvillohen veprime sigurisht që duhet të mbajnë përgjegjësi. Për mua pajtimi mund të jetë vetëm në baza të tilla parimore, mes subjekteve politike, mes politikanëve”, ishte i vendosur Spasovski.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

f4369ab0-8bde-455d-8ade-31568e4496cf

Artisti Mustafa Imeri-Tafa i bashkangjitet Lëvizjes Demokratike të Izet Mexhitit

Screenshot_2023-12-11-16-52-33-840_com.instagram.android-edit

Luizi fillon një projekt të madh në Shkup (video)

policia-kosoves

Kosovari erdhi për dasmën e vëllait, hodhi nga kati i 6-të i hotelit të dashurën argjentinase (FOTO)

Jeton Shaqiri

Shaqiri: Rasti me shkollën në Çashkë tregon se ende nuk mundemi të flasim për integrim ndëretnik në arsim

vucic kendon

Vuçiq eskalon, publikohet videoja ku këndon dhe kërcen me një këngë që feston vrasjet e policëve

fatmir mexhiti

Mexhiti: Brenda 6 muajve do të bashkohen klinikat, nuk do të ketë 66 drejtor dhe 33 këshilla drejtues

artan grubi

Grubi: Po përparon procesi i ndërtimit të objektit të Teatrit dhe Bibliotekës së Tetovës

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Janë përgatitur ndryshimet e kodit zgjedhor, Ministria e Drejtësisë jep detaje

Putin Yekaterina Duntsova

Kush është 40-vjeçarja që sfidon Putin, synon të rrëzojë nga froni kreun e Kremlinit

INFO

NA NDIQ