Spasovski: Për dy vrasje që ndodhën në Shkup ka kallëzime, për një po punohet

INA
INA

24/07/2023

Ministri i Brendshëm, Oliver Spasovski duke folur për vrasjet e 6 muajve të fundit në territorin e Shkupit, ka deklaruar se për tre raste sa janë evidentuar, dy prej tyre janë drejt zbardhjes ndërsa për njërën akoma po punohet.

Gjatë vitit 2023 sipas Spasovskit janë regjistruar 10 vrasje dhe vetëm një prej tyre nuk është zbardhur.

“Në SPB Shkup gjatë 6 muajve të fundit kemi 3 raste që ndërlidhen me veprën penale vrasje.

Për dy prej tyre janë dorëzuar kallëzime penale, ndërsa njëra prej tyre akoma nuk është përpunuar deri në fund”, tha Spasovski.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

rip-600x360

Vdes në detyrë në Jarinjë një polic kufitar i Njësisë Speciale

TABANOC-696x522

Kapen 13 sirianë në afërsi të vendkalimit kufitar “Tabanoc”

bullgari-maqedoni

OKB: Bullgaria t’i garantojë të drejtat e pakicës maqedonase

Izet Mexhiti kasami opozita len lidhja

LEN: BDI së pari i mashtroi shqiptarët me Naser Zyberin, tani për së dyti me Talat Xheferin si kryeministër teknik-administrativ

sela

Ndërroi jetë aktivisti i ASH-së, Emri Bislimi

granit plavaa

Të burgosurit tentuan ta sulmojnë Plavën: Tre të dyshuarit për vrasjen e Liridonës shpërndahen në burgje të ndryshme

arrestime terrorizem shkup

Ndalohet një 20-vjeçar nga Kumanova, kapet me lëndë narkotike

naser zyberi

Zyberi me rastin e 10 dhjetorit: Secili ka të drejtë të jetojë një jetë normale

Bujar Osmani

Osmani: Shqiptarët përdoren si temë rezervë për pozicione më të mira elektorale nga partitë nacionaliste maqedonase!

INFO

NA NDIQ