Spasovski pret nga e shtuna ose më së voni deri të hënën të hapet një pikë e re për ndërrimin e dokumenteve personale në Shkup

INA
INA

25/10/2023

Ministria e Punëve të Brendshme është në fazën përfundimtare të rregullimit të pikës, e cila duhet të vihet në funksion për lëshimin e dokumenteve personale. Deri të shtunën duhet të përfundojnë të gjitha përgatitjet e hapësirës që të fillojnë me punë të punësuarit, ndërsa qytetarët të shërbehen, theksoi ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski, i cili u përgjigj në pyetjet e gazetarëve, pas hapjes së objektit të ri për ekspertizë mjeko-ligjore në MPB.

“Pres tashmë nga e shtuna apo e hëna, në varësi si të do jenë të gati, të mund ta vëmë në funksion objektin, me çfarë po përgatitemi të bëjmë dy turne në vetë objektin dhe në një mënyre të kemi një dinamikë të mirë për qytetarët. Ashtu që, nga njëra anë, të gjitha shtëpitë grupore dhe shtëpitë e të moshuarve është dhënë mundësi të paraqiten dhe në disa prej tyre kanë përfunduar plotësisht me marrjen e të dhënave për lëshimin e dokumenteve të reja personale”, tha Spasovski.

Ai paralajmëroi se në periudhën e ardhshme do të kenë grupe të targetuara dhe qytetarë të cilët do të mund t’i ndërrojnë dokumentet e tyre personale. Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski, pret që deri në fund të vitit ose në fillim të janarit të kompletohen të gjitha objektet, në të cilat mund të ndërrohen të dhënat të jenë të përfunduara.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_6922

Sela: Nuk mund të shesin opozitarizëm ata që 20 vite nuk u kujtuan për shqiptarët, dhe shkelin marrëveshjet

Mexhiti gashi kasami

Gashi, Kasami dhe Mexhiti bashkëbisedim me mërgimtarët në Zvicër

Naim Murseli Liridon

Naim Murseli pranon përpara policisë se ka urdhëruar vrasjen e gruas së tij, 15 mijë euro i dha para dhe 15 duhej pas aktit

pendarovski-nato

Pendarovski: Maqedonia e Veriut është një vend i vogël me ambicie të mëdha klimatike

Dimitar Kovacevski

Kovaçevski: Me një sistem tatimor efikas dhe politika pozitive, sigurojmë stabilitet financiar të vendit

Arben Taravari

Taravari sqaron gjitha dilemat dhe akuzat, ASH është faktor, do të dij si të veprojë

arben taravari

Taravari: Bota është e polarizuar, mesazhet e Lavrov janë të pritshme

Screenshot_162

Skandal në Shkup! Një grua ua mundësoi dy burrave të kenë marrëdhënie seksuale me dy të mitura, më pas i xhiroi

Bilall Kasami

Kasami: Bujari e solli Llavrovin në Shkup që të flas kundër shqiptarëve dhe Kosovës

INFO

NA NDIQ