Spasovski: Që nga momenti kur unë jam bërë ministër, numri i viktimave në aksidente trafiku është zvogëluar vazhdimisht

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

03/02/2022

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski në konferencën e sotme për shtyp theksoi se që nga koha që ka marrë detyrën e ministrit në këtë dikaster. numri i viktimave në aksidente trafiku është zvogëluar.

“E shihni se sa janë përmirësuar rezultatet pasi kolegët janë gjatë gjithë kohës në rrugë dhe gjatë gjithë kohës në kontrolle. Kemi një ulje serioze të numrit të viktimave në aksidente trafiku. Në vitin 2013 kemi pasur 198 viktima, në vitin 2021 kemi 111 viktima. Kjo është falë përkushtimit dhe punës, ose nëse dëshironi që, nga momenti kur unë drejtoj MPB-në, nga viti 2016 e deri më sot kemi rënie të vazhdueshme të viktimave në trafik”, tha Spasovski.

TË FUNDIT
29 minuta
Mexhiti takon gjeneralin Clark
2 orë
Borrell i zgjat mandatin, Lajçak mbetet edhe disa muaj në pozitën e të dërguarit të BE-së për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë
2 orë
SHBA-ve si pëlqen Stoilkoviqi në Qeverinë e re, Ageler: Do ta ndjekim punën e tij, disa deklarata të tij janë tronditëse
2 orë
Greqia nis ushtarë në Kosovë në kuadër të KFOR-it
2 orë
Radhë të gjatë në kufi, shumë qytetarë ia mësynë Greqisë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Shpërthim i fuqishëm në Mal të Zi, dy të vdekur dhe tre të plagosur
10 orë
Arben Fetai: Këto janë prioritetet dhe katër shtyllat e VLEN në Qeverinë e re
1 ditë
Kontinjerët plot me plehëra, qytetarët frikësohen nga epidemitë
6 orë
Ilas Veseli zgjedhet si ushtrues i detyrës Kryetar i Komunës së Sarajit
2 ditë
Ndërron jetë një ushtar profesionist 25-vjeçar në poligonin “Krivolak”
13 orë
Media britanike “Daily Express”: Shqipëria – zbuloni disa nga brigjet më të bukura të vendit ballkanik
1 ditë
Spanja nis procedurat për njohjen e Kosovës
10 orë
Durmishi: Po nisim një proces të ri të rimëkëmbjes ekonomike
1 ditë
Ku janë premtimet e VLEN-it në Programin qeverisës? Heqja e 20%-shit, presidenti në Kuvend, aksionet shtetërore…

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2024-06-21-21-44-15-846_com.android.chrome-edit

Mexhiti takon gjeneralin Clark

Lajcak

Borrell i zgjat mandatin, Lajçak mbetet edhe disa muaj në pozitën e të dërguarit të BE-së për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

IMG_3456

SHBA-ve si pëlqen Stoilkoviqi në Qeverinë e re, Ageler: Do ta ndjekim punën e tij, disa deklarata të tij janë tronditëse

KFOR KS

Greqia nis ushtarë në Kosovë në kuadër të KFOR-it

Evzoni-border-station-800x445

Radhë të gjatë në kufi, shumë qytetarë ia mësynë Greqisë

tanja fajon

Fajon: Anëtarësimi i shteteve të Ballkanit në BE, tani ose kurrë

izet mexhiti

Mexhiti do të jetë zëvendëskryeministër i parë, e konfirmon marrëveshjen

ilir veseli saraj

Ilas Veseli zgjedhet si ushtrues i detyrës Kryetar i Komunës së Sarajit

Kurti Mark Rutte

Lidhjet e sekretarit të ri të NATO-s, Mark Ruttes me Kosovën ndër vite

INFO

NA NDIQ