Spasovski: Sukses serioz i MPB-së për vitin 2021, ishte lufta kundër tregtisë së drogës

Iliria News Agency
Iliria News Agency

05/01/2022

Sukses serioz i MPB-së për vitin 2021 në luftën kundër tregtisë së paligjshme të drogës, ka ndërprerë 16 dërgesa ndërkombëtare të marihuanës dhe kanabisit, me rezultate të shkëlqyera në konfiskimin e narkotikëve në vlerë gjithsej 15 milionë euro, ka shkruar ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski në profilin e tij në Fejsbuk.

Nga viti 2017 e tutje, shkruan Spasovski, udhëheqja e MPB-së në mënyrë strategjike ka ndërmarr qëndrim të pakompromis për luftim serioz dhe parandalim të këtyre dukurive.

“Në vitin 2022 prioritet kryesor mbetet reagimi efikas dhe i koordinuar, dhe me rezultatin përfundimtar lufta e suksesshme kundër trafikut të drogës, krimit të organizuar dhe korrupsionit, migrimit, terrorizmit, krimit kibernetik”, shkroi Spasovski në profilin e tij në Fejsbuk.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Talat Xhaferi

Xhaferi: Maqedonia e Veriut ndërton vlera evropiane të bashkëjetesës, multikulturalizmit dhe multietnicitetit

Arjanit Hoxha ziadin sela zejdi

Si do të shkojë ASH-ja e Selës në zgjedhje? Zejdi është për bllok të gjerë politik, Hoxha i sigurt për koalicion fitues

arber ademi

Ademi: Brenda javës i unifikojmë pagat e profesorëve

Baza ajrore Kucove

Baza e NATO-s në Kuçovë merr jehonë, Rama paralajmëron edhe bazën detare

Abdush demiri

KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj

UT Universiteti tetoves

VLEN: BDI nxori në rrugë elitën intelektuale shqiptare

rasti-Sopotit

Sopoti – 21 vjet, rast klasik i montuar, 12 banorë me 156 vite burg, 6 agjentët fajtorë kurrë nuk u përgjigjën!

universiteti-i-tetoves-UT

Sindikata e UT-së kërkon nënshkrimin e marrëveshjes kolektive

marko-bislimoski-780x470-1

Bislimovski: Temperaturat e larta ditore do të ndikojnë në faturat e ngrohjes

INFO

NA NDIQ