Spasovski: Zbulohen 372 vepra penale dhe denoncohen 440 kryerës të tregtisë së paligjshme me drogë

INA
INA

15 Gusht, 2023

Në gjysmën e parë të vitit 2023 janë zbuluar 372 vepra penale dhe janë denoncuar penalisht 440 kryerës në luftën kundër tregtisë së paligjshme me drogë, bëri të ditur ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski.

Në postimin në profilin e tij zyrtar në Fejsbuk, Spasovski, duke i sublimuar rezultatet për gjashtë muajt e parë, thekson se janë rritur edhe sekuestrimet e kokainës, amfetaminës dhe ekstazës edhe atë: 286 kg marihuanë, 7 kg amfetaminë, 3 kg kokainë dhe 3.532 copë ekstazë.

“Është zbuluar një laborator për prodhimin e amfetaminës, janë kapur tre transporte marihuanë, janë shkatërruar pesë grupe kriminale dhe një aksion ndërkombëtar në Greqi ku u sekuestruan 104.6 kg kokainë. Vazhdojmë në mënyrë të përgjegjshme dhe transparente – MPB për qytetarët 2023”, qëndron në statusin e Spasovskit në Fejsbuk.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Jeton Shaqiri

Shaqiri: Deri në fund të javës do të dorëzohen të gjitha librat

oliver spasovski

Spasovski: Ligji për amnisti nuk zgjidh problemin e burgjeve

shkup

Publikohet lista e vendeve më të sigurta në botë, Maqedonia e Veriut në vendin e 38-të

nenad-canak-1130x635

Sulmi terrorist në veri, Çanak: Inteligjenca perëndimore e dinte, kurthi për Vuçiçin

pasaporta-e-kosoves-800x460-1

Ambasada Gjermane: Kush ka pasaportë të Kosovës, nga 1 janari lëvizë pa viza në zonën Shengen

Petar-Boskovic

Ish-kreu i ministrisë serbe të mbrojtjes: Policia e Kosovës ka treguar se nuk janë mizorë

Ganimete Musliu-600x3601696240829

Musliu: Serbia po ndërton bazë ushtarake afër kufirit me Kosovën

Radojcic vilat pasuria

Luksi dhe fitimet e mëdha: Sa kushton vila e Radoiçiqit dhe si u pasurua kaq shumë ky njeri?

policia-714x420

MPB: Është arrestuar 23-vjeçari, u kap me 320 litra alkool të padeklaruar

INFO

NA NDIQ