Spektakël golash në Torino, Juventusi mposht Sampdorian

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

12/03/2023

Juventusi është rikthyer te fitorja në Serie A, pas humbjes që pësoi ndaj Romës javën e kaluar.

Në ndeshjen e vlefshme për javën e 26-të, skuadra e drejtuar nga Massimiliano Allegri mposhti Sampdorian.
Ndeshja e zhvilluar në “Allianz Stadium” përfundoi me rezultatin 4:2.

Vendasit krijuan fillimisht epërsi të dyfishtë, me golat e Gleison Bremer (11’) dhe Adrien Rabiot (26’).
Por, mysafirët barazuan gjithçka në vazhdim, falë golave të Tommaso Augello (31’) dhe Filip Duricic (32’).

Pjesa e parë u mbyll baras, teksa “Zonja e Vjetër” e riktheu epërsinë në pjesën e dytë.

Rabiot (64’) shënoi golin e tij të dytë personal, teksa fitoren e vulosi Matias Soule (90’+4).

Vlen të theksohet se Dusan Vlahovic e humbi një penallti, në minutën e 69-të.

Juventusi pas kësaj fitore ka 38 pikë dhe renditet i shtati në tabelë, kurse Sampdoria është në pozitën e fundit (20) me 12 pikë.

TË FUNDIT
9 orë
Spanja kampione e Evropës
21 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
21 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
21 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
22 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

ME TE LEXUARA

22 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024
21 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
21 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
21 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
9 orë
Spanja kampione e Evropës

LEXO MË SHUMË

IMG_4367

Spanja kampione e Evropës

spanja

Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në…50 mijë euro

southgate

Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca

euro 2024 gjermani

Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

euro 2024 gjermani

Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024

spanja-vs-anglia

Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët

Dështimi i sulmuesve në Euro 2024 – çfarë thonë ekspertët dhe a ka ndryshuar tashmë loja

INFO

NA NDIQ