Spitali i Tetovës pranon donacion prej 600 mijë denarëve nga kompania “Lial”

INA
INA

11/01/2024

Drejtori i Spitalit të Tetovës, Ilir Demiri, njofton se dje spitali ka pranuar donacion prej 600 mijë denarëve nga kompania “Lial”. Demiri thotë se do të vazhdojnë të punojnë për përmirësimin e kushteve në spital.

“Dita e sotme u shënua edhe me një kontribut tjetër në shërbim të higjienës, mirëmbajtjes dhe sanitarisë në hapësirat e Spitalit Klinik të Tetovës. Me pranimin e donacionit në vlerë prej 600.000 denarëve nga Kompania LIAL e cila operon me pajisje profesionale për pastrim, ne sukseshëm avancojmë në misionin tonë të sendërtimit të kushteve dhe hapësirave dinjitoze në Spitalin Klinik të Tetovës”.

“Falënderojmë Albert Ziberin dhe Nehat Ziberin për bujarinë e treguar përmes këtij donacioni dhe dashamirësinë për t’iu bashkuar qëllimit tonë, i cili nuk është tjetër veçse cilësi në shërbimin shëndetësor të institucionit që udhëheqim dhe përkushtim e punë e palodhur në të mirë të pacientëve”, ka shkruar Demiri në Facebook.

https://www.facebook.com/watch/?v=743345540646337

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Afrim Gashi

Gashi: E dhamë provimin e pjekurisë politike duke e bashkuar opozitën

pavaresia e kosoves

Kosova feston 16 vjetorin e Pavarësisë

policia-maqedonise-598x330

Aksioni policor në Gërçec të Shkupit – paraburgim për pesë persona, dhjetë të tjerë janë në arrati

burri ledjones jorgen xoxi

rrëfehet në Top Channel ish-bashkëshorti i Ledjonës: “Vajza më thotë nuk dua të të takoj, do vijmë të të vrasim”

klodian duro meri

VIDEO/Habit Klodi, i propozon Merit: A bëhemi çift dhe arrijmë këtë…

Spitali_tetove-780x470-2

Spitali i Tetovës pranon donacion prej 600 mijë denarëve nga kompania “Lial”

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Trump: Po të isha president, nuk do të ndodhte lufta në Ukrainë dhe sulmi i 7 tetorit

pendarovski siljanovska

Pendarovski dhe Siljanovski sërish pritet të përballen në garën për president

Cameron-Gervalla-1333x1000

Cameron në Kosovë, nis takimin me ministren Gërvalla

INFO

NA NDIQ