Spitali Klinik i Tetovës pranon donacion mbi 1 milion euro nga kompania Ecolog (VIDEO)

INA
INA

09/12/2023

Drejtori i Spitalit Klinik të Tetovës Ilir Demiri me Lazim Destanin, pronarin e grupit të biznesit Ecolog kanë nënshkruar sot një memorandum bashkëpunimi që duhet të rezultojë me donacione nga kompania që do të përdoret për rindërtimin e disa pjesëve të objektit shëndetësor të Tetovës.
Është bërë e ditur se bashkëpunimi do të fillojë me rikonstruksionin e 400 metra katrorë në ambulanca në disa reparte, si dhe me një sipërfaqe rreth 800 metra katrorë në rikonstruksionin e plotë të pjesëve ku kryhet kujdesi spitalor.

Sipas drejtorit, shuma e investimit që në fillim është mbi një milion euro dhe në të ardhmen do të varet nga disa rrethana si dhe nga gatishmëria e spitalit.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Fatmir Dehari

Dehari konfirmon se ishte propozuar si kandidat për president

ahmeti-grubi-bujar-osmani-arber

Bujar Osmani kandidat për garën për president, këtë lajm të madh do ta thotë nesër Ahmeti

ASH Sela Taravari

Fati i ASH-së në duart e Gjykatës së Tetovës! Të dyja palët i drejtohen gjyqit për ndryshimet që kanë bërë

kadastra

Ankesa për rritjen e çmimeve në kadastër

LSDM SDSM Kovacevski zecevic

LSDM do të bisedoj edhe me parti që tradicionalisht nuk kanë qenë partnerë

Polici-a-2-750x430

Ja përse ndodhi vrasja e dyfishtë në fshatin Gabresh të Kumanovës? (FOTO)

Angela Ageler

Ageler: Është me rëndësi kyçe që njerëzit të dalin dhe të votojnë më 8 maj

zjarr tym

Tym i madh mbi Zhelinë të Tetovës, digjen goma (VIDEO)

Talat Xhaferi

FOTO/ Xhaferi-Dir: Ukraina gjithmonë mund të shohë në Maqedoninë e Veriut një mik, partner dhe përkrahës

INFO

NA NDIQ