SPIUNËT DHE “PATRIOTËT”

ina-online
ina-online

09/10/2023

NGA KALOSH ҪELIKU

Në sistemin Komunist: kishim spiunë, “patriotë” me qerre të ngarkuar njëri përmbi tjetrin lakuriq pa brekë, si duaj me kashtë egjëre, rrëzë “Ҫuke”. Edhe, atë: “Patriotë kuqezi” me bërryla tymeflakë pas posteve partiake.

Kamerave televizive: “nacionalistë”, “irredentistë”, “terroristë”. “Armiqë” të shtetit “përbashkët” jugosllav me thasë kanapi arnë përmbi arnë pas dere të Shtëpisë Babait, te Lisi midis Livadhit.

Dhe, Sot: si popull shqiptar në “demokraci”, nuk kemi spiunë?! Të gjithë, u bënë “patriotë”.

E, mua si shkrimtar: më ka marrë malli për spiunë!…

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

MUHAMERI

Zgjedhjet po afrohen, politikanët shfaqen me thesin e babadimrit

gir-geer-euroambasadori

Për barazinë gjinore dhe fuqizimin e grave

ylli manjani

Amerika dhe amerikanllëqet tona…

Daut Dauti

Planet për vendosjen e hebrenjve në Shqipëri

fejzi hajdari

UDB-a përmend “Kosovën” te incidentet e montuara, për tua hedhur fajin shqiptarëve

Kimete-Berisha

Boll më! Jeni çmendur. Flisni për jetën private të të vdekurit, pa e njohur!

bedri1-804x380-1

Ajdari: Cila është lidhja mes vrasjes së Vanjës dhe vrasjes te Liqeni i Smilkovës?

Zekerija Idrizi

Çohu dhe rebelohu SHQIPTARISHT!

atanas kostovski

Një shqiptar më bëri maqedonas krenar

INFO

NA NDIQ