Sport Klopp mendon, se riluajtja e ndeshjes ndaj Tottenhamit, është gjëja më e drejtë…

INA
INA

05/10/2023

Ndërsa arbitri njohu një gabim, në golin e mohuar Luis Diaz, të dielën gjatë humbjes së “Reds” kundër Tottenham (1-2), trajneri i Liverpool beson se ndeshja duhet të riluhet.

Jurgen Klopp ende nuk mund ta harrojë atë që ndodhi në Premier League në ndeshjen ndaj Spurs.

Katër ditë pas humbjes së ekipit të tij në fushë ndaj Tottenham (1-2) në konferencën për shtyp të kësaj të mërkure, ku do të diskutohej mbi Europa League dhe pritjen e Union Saint-Gilloise (të enjten në orën 21:00), trajneri i “Reds” gjeti mundësinë dhe i është rikthyer përsëri ngjarjeve të fundjavës.

Të shtunën, pas fishkëllimës së fundit, arbitri anglez në fakt kishte njohur një gabim në golin e anuluar të Luis Diaz. Rezultati: një ndeshje e humbur për Liverpool-in dhe një pranim që shkon keq nga ana e trajnerit gjerman.

“Jo si trajner, por më tepër si futbollist, mendoj se e vetmja rrugëdalje duhet të jetë riluajtja e ndeshjes”, tha ai këtë të mërkurë, përpara se të saktësonte se nuk ishte “i zemëruar” me gjyqtarët: “Ata nuk e bënë me qëllim dhe këtë nuk duhet ta harrojmë.”

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

Mesi topi arte

Zbulohen shanset e lojtarëve për të fituar Topin e Artë 2024, nuk prinë as Haaland dhe as Mbappe

lautaro martinez

Lautaro: Pija qetësues në çdo ndeshje deri në finalen e Champions League

Ronaldo

Ronaldo e festoi me gol dhe asist ndeshjen e tij të 1200-të në karrierë

Sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Në “Euro 2024” të shfrytëzojmë mundësitë tona, duhet të provojmë shanset dhe të tentojmë

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

cana

Kosova me trajner vendor apo të huaj? Pyetet legjenda Agim Cana, babai i Lorik Canës

muamed-sejdini-2-750x500

Sejdini: FFM është duke punuar për të implementuar sistemin VAR

INFO

NA NDIQ