“Sport Vision” ka qarkulluar të ardhura 27,5 milionë euro, ndërsa 3 milionë euro fitim

ina-online
ina-online

29 Qershor, 2023

Kompania e njohur me brende sportive “Sport Vision” është kompania me pjesëmarrje më të madhe në sferën e tregtisë me pakicë me veshmbathje sportive, e cila ka zinxhiret e dyqaneve edhe në Maqedoninë e Veriut, përcjell INA.

Kjo kompaninë dominon në tregun në Maqedoninë e Veriut në këtë biznes, pasi që vitin e kaluar ka pasur të hyra prej 27.5 milionë euro. Ndërsa fitimi i saj ka qenë 3.1 milionë euro vetëm në Maqedoni. Ajo ka zinxhir të dyqaneve në Shkup dhe në të gjitha qytetet e vendit, ndërsa siç dihet qendra apo themelues është kompania “Sport Vision DOO” nga Bjelina, Republika Srpska. Përveç Maqedonisë, kjo kompani serbe ka degët e saj edhe në vendet e tjera të rajonit, duke dominuar në treg. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Kuvendi parlamenti maqedoni

Ligji për amnisti është dorëzuar në Kuvend – do të zbatohet me procedurë të shkurtuar

Gruevski-Mijallkov-dhe-Jankullovska-780x439

Jankullovska: Unë kurrë nuk jam pajtuar me arratisjen e Gruevskit

burgu

Me 24 milionë euro do të ndërtohet objekt i ri për burgun e Idrizovës, ja sa të burgosur pritet të vendosen në këtë objekt

spital-1130x635-1-696x391

Nëna e 17-vjeçarit me autizëm që u keqtrajtua në Demir Hisar: Mezi rrinte në këmbë, ishte i mbidozuar nga ilaçet

kovacevski

Kovaçevski demanton Alitin: S’kam biseduar me Ahmetin për Ligjin e UÇK-së!

maqedoni-flamuri

Maqedonia e Veriut ndër 50 vendet më të sigurta në botë

dimitar kovacevski

Kovaçevski: Persona të caktuar nuk do të përfitojnë nga amnistia! LSDM do të ndërhyjë me amendamente

denari-756x420-696x387-1

Nuk do të ketë rritje lineare të pensioneve! Trençevska: Për një vjet e gjysmë rritëm pensionet për 3.200 denarë

Maqedoni_Bullgari_1

Grupet punuese eksperte të RMV-së dhe Bullgarisë dje kanë mbajtur takim, në fokus realizimi i Marrëveshjes për fqinjësi të mirë

INFO

NA NDIQ