Sporti i cili ju shton jetën

Shkencëtarët thonë se menjëherë pas një puthjeje partnerët i transferojnë njëri-tjetrit, 80 milion baktere.

Sipas tyre ju mund ta ndryshoni nivelin e baktereve në gojën e partnerit, duke u puthur 8 herë nga 10 sekonda. Por përveç këtij detaji specialistët japin edhe 4 këshilla sesi të përjetoni dhe shijoni puthje shumë të mira.

Nëse keni menduar se jepni puthje shumë të mira, mund të ndodhë që të mos jetë kështu nëse nuk ndiqni këto këshilla:

1. Si fillim duhet të lani gojën me furçë për të larguar mikrobet.

2. Përdorni çamçakiz me mente por jo me shumë sheqer.

3. Pini një shurup antibakterial.

4. Dhe mbi të gjitha mos u stresoni, por shijojeni puthjen tuaj.