Sporti na bashkon/Durrësi, Ulqini, Bujanoci e Peja bëhen bashkë në Tetovë

Picture of INA
INA

03/06/2023

Kryetari i Komunës së Tetovës Bilall Kasami ka bërë të ditur se ka filluar turneu mbarëkombëtar në futboll “ Tetova 2023”

“Në Qendrën Sportive në Tetovë, sot u bënë bashkë Tetova, Durrësi, Ulqini, Bujanoci e Peja në turneun që bashkon gjithësecilin, të rinjë e të reja, gra e burra për të vërtetuar faktin se sporti bënë bashkë të gjithë.

Në ndeshjet gjysëmfinale, Tetova fitoi Bujanocin, ndërsa Peja mposhti Ulqinin, për tu takuar së bashku në finalen e madhe ditën e nesërme (03.06.2023) në ora 17:00. E veçanta e këtij turneu është socializimi i fëmijëve të cilët kanë marr si obligim që të pranojnë në shtëpitë e tyre fëmijët nga Durrësi, Ulqini, Peja e Bujanoci sepse të gjithë jemi të një familje.

Shumë aktivitete të tjera kulturore e sportive na presin, për një tjetër verë të paharruar nëqytetin tone”, ka shkruar Kasami. (INA)

TË FUNDIT
1 orë
Pasdite në disa pjesë të Maqedonisë priten stuhi me reshje të dendura të shiut, erë të fuqishme dhe breshër
1 orë
Najçevska reagon ndaj VLEN pas promovimit të 30 milionë eurove për komunat shqiptare: Po e ndajnë vendin sipas fiseve...
2 orë
Durmishi: Mbështetje financiare prej 80 milionë denarë për ndërmarrjet mikro, të vogla dhe të mesme, për zejtarët, për vendosjen e standardeve HALLALL dhe ISO dhe projektet për zhvillimin e sipërmarrësisë
3 orë
Është nxjerr trupi i 43-vjeçarit i cili u mbyt në Liqenin e Dojranit
4 orë
Murtezani-Dreksler: Mbështetja e Gjermanisë është thelbësore për rrugën evropiane të RMV-së

ME TE LEXUARA

1 ditë
Shkupi shpreson te Gjykata e Strasburgut
8 orë
13 zjarre aktive në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
Gashi takohet me përfaqësuesit e Zyrës së DCAF në Shkup
4 orë
Mickoski-Radev: Prioritet janë marrëdhëniet e mira fqinjësore
2 ditë
Arrestimi i veteranit të UÇK’së, Ambasadori Qehaja: S’ka rrezik për dorëzimin e Blerim Ramadanit në Serbi
23 orë
Valdet Zekaj rrëfen detaje nga ngjaret e "Lagjes së Trimave" në Kumanovë

LEXO MË SHUMË

Stuhia Ballkan

Pasdite në disa pjesë të Maqedonisë priten stuhi me reshje të dendura të shiut, erë të fuqishme dhe breshër

najcevska

Najçevska reagon ndaj VLEN pas promovimit të 30 milionë eurove për komunat shqiptare: Po e ndajnë vendin sipas fiseve…

besar durmishi

Durmishi: Mbështetje financiare prej 80 milionë denarë për ndërmarrjet mikro, të vogla dhe të mesme, për zejtarët, për vendosjen e standardeve HALLALL dhe ISO dhe projektet për zhvillimin e sipërmarrësisë

liqeni

Është nxjerr trupi i 43-vjeçarit i cili u mbyt në Liqenin e Dojranit

Murtezani-Dreksler-Mbeshtetja-e-Gjermanise-eshte-thelbesore-per-rrugen-evropiane-te-RMV-se

Murtezani-Dreksler: Mbështetja e Gjermanisë është thelbësore për rrugën evropiane të RMV-së

lope

Nuk po ruan kush më lopë e dele në Maqedoninë e Veriut

evn-1

EVN: Është riparuar defekti me rrymën elektrike pas motit të ligë në Shkup

hristijan mickoski

Mickoski-Radev: Prioritet janë marrëdhëniet e mira fqinjësore

arben taravari

Takim në Ministrinë e Shëndetësisë për zgjerim të Listës pozitive me medikamente inovative

INFO

NA NDIQ