Statistikat para derbit të Londrës

Iliria News Agency
Iliria News Agency

2 Maj, 2023

Arsenal ka përjetuar formë jo të mirë në javët e fundit në “Premier League”, duke rënë nga pozita e parë në renditjen tabelare.

Ekipi i Mikel Arteta, në 5 ndeshje e fundit në kampionat ka vetëm një fitore, krahas tri barazimeve dhe humbjes që e pësuan këtë fundjavë nga konkurrenti tjetër për titull, Manchester City.

Në anën tjetër, Chelsea në 5 ndeshjet e fundit ka 5 humbje, duke përjetuar një nga krizat më të mëdha në historinë e klubit.

Në ndeshjen e parë ndërmjet tyre këtë sezon, që u zhvillua në nëntor të vitit 2022, Arsenal fitoi me rezultat minimal 0-1.

Aktualisht, Arsenal gjendet në pozitën e dytë në tabelë me 75 pikë të grumbulluara, ndërsa Chelsea është në vendin e 12 me 39 pikë.

Derbi i Londrës zhvillohet sot në mbrëmje me fillim nga ora 21:00.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

sylvinho

“Euro 2024”/ Ja kuqezinjtë e përzgjedhur nga trajneri Sylvinho për sfidat e qershorit

busquets-buskec

ZYRTARE/ Kapiteni Sergio Busquets i jep lamtumirën Barcelonës…

franca-fitore-

Franca publikon listën e lojtarëve të ftuar për ”EURO 2024”

bayern1

Ylli i madh këmbëngulë për largim nga Bayerni

Shaqiri xhaka

Lista e Zvicrës, ftohen tre emrat e njohur shqiptarë (LISTA)

novak

Ministrja franceze godet fuqishëm Gjokoviqin për Kosovën: Mos e përsërit më

mesi-argentina

Postimi i PSG ‘trazon’ gjithçka në lidhje me të ardhmen e Messit

messi

Drejtori në largim i Barcelonës zbulon se çfarë po ndodhë me rastin e Messit

Liga e Evropes Europa League

Sot luhet finalja e Ligës së Evropës, formacionet e Sevillas dhe Romës

INFO

NA NDIQ