Stefano Pioli dhe Milani, sot do të zyrtarizojnë “divorcin”

Picture of INA
INA

24/05/2024

Trajneri Stefano Pioli do të largohet nga Milani, gjatë kësaj dite. Eksperti i transferimeve, Fabrizio Romano raporton se palët do të zyrtarizojnë ndarjen gjatë ditës së sotme. Gjithçka ka qenë e përfunduar që nga muaji mars.

Pioli është pjesë e Milanit që nga viti 2019 dhe ia solli “kuqezinjve” një titull të kampionit, teksa i dërgoi edhe deri në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Sipas raportimeve, Milani do të synojë trajnerin e Lille-s, Paulo Fonseka-n, si pasardhës të Stefano Piolit.

TË FUNDIT
13 minuta
Danimarka ja del në Mynih, barazon pa gola me Serbinë dhe e lë të fundit në Grupin C
15 minuta
Austria mposht Holandën dhe parakalon Francën, dramë në Grupin D
3 orë
“Kemi 21 vite që punojmë, por…” – Tifozat Kuq e Zi me letër publike pasi Shqipëria u eliminua nga EURO2024
4 orë
Huliganët serbë përleshen me policinë gjermane – “Na provokoi një shqiptar”
5 orë
Kuqezinjtë mbërrijnë në Rinas, Sylvinho: Në Gjermani kishte më shumë shqiptarë sesa gjermanë

ME TE LEXUARA

22 orë
Shpërthen babai i Ardian Ismajlit për mosaktivizimin e djalit në Europian: Zoti i shkatërroftë ata që ta vodhën ëndrrën
9 orë
Kombëtarja e Shqipërisë niset drejt Tiranës, arrijnë në Rinas në orën 15:00
1 ditë
Ndeshja Shqipëri-Spanjë, FSHF jep njoftimin e rëndësishëm për tifozët shqiptarë
16 orë
Shqipëri-Spanjë, ja më të mirët e ndeshjes sipas Sofascore
5 orë
Kuqezinjtë mbërrijnë në Rinas, Sylvinho: Në Gjermani kishte më shumë shqiptarë sesa gjermanë
1 ditë
2 kundërshtarë të njohur, Kombëtarja e Shqipërisë njihet me rivalët nëse kalon grupin
15 orë
Mateus: Shqiptarët ishin më të mirë se spanjollët! (FOTO)

LEXO MË SHUMË

GQ8bv_LXUAA0z6y_sd

Danimarka ja del në Mynih, barazon pa gola me Serbinë dhe e lë të fundit në Grupin C

-900-0-1719338220xcover-2-869

Austria mposht Holandën dhe parakalon Francën, dramë në Grupin D

shqiptaret plisa tifozet kuq e zi

“Kemi 21 vite që punojmë, por…” – Tifozat Kuq e Zi me letër publike pasi Shqipëria u eliminua nga EURO2024

51e6cfb2-db42-4f5b-908a-6e30392d1032-600x360

Huliganët serbë përleshen me policinë gjermane – “Na provokoi një shqiptar”

sylvinjo silvinjo

Kuqezinjtë mbërrijnë në Rinas, Sylvinho: Në Gjermani kishte më shumë shqiptarë sesa gjermanë

kombetarja

Kombëtarja e Shqipërisë niset drejt Tiranës, arrijnë në Rinas në orën 15:00

tifozet kuq e zi

BBC: Tifozët e Shqipërisë bënë historinë në Euro2024

Ylber Ramadani

Ylber Ramadani reagon pas eliminimit: Luajtëm fort, treguam karakter në çdo sfidë

luka modric

Modriç: Nuk e di ku i gjeti arbitri tetë minuta shtesë

INFO

NA NDIQ