Stërvitje ushtarake me helikopterë ushtarakë amerikanë në Krivollak

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/03/2023

Stërvitja me helikopterë UH-60 (Black Hawk) të Ushtrisë Amerikane do të zhvillohet sot në poligonin ushtarak Krivollak, transmeton Portalb.mk.

Në këtë ngjarje u paralajmërua prania e ministres së Mbrojtjes Slavjanka Petrovska dhe ambasadores së SHBA-së në Maqedoninë e Veriut, Angela Ageler.

Edhe në shtatorin e vitit të kaluar u zhvillua stërvitje e ngjashme e pjesëtarëve të ushtrisë në terrenin ushtarak Krivolak, ku përfshiheshin autoblinda të reja JLTV Oshkosh dhe helikopterë të ushtrisë.

TË FUNDIT
2 orë
“Tym i bardhë për ‘Zgjedhoren’”, marrëveshja PS-PD: Ja si do zgjidhen deputetët
2 orë
Ndryshime edhe në Bordin e FIZhT-së! Asnjë shqiptar!
2 orë
Sevim Hoxha, profesoreshë e gjuhës angleze, njëherit edhe këshilltare në Komunën e Çairit i bashkëngjitet Lëvizjes BESA
3 orë
Aleanca e Selës: Po luftohen disa kumarxhinj për t’i krijuar terren “kumarxhinjve të pushtetit”
3 orë
Nikolloski: Kërkojmë që paratë për hekurudhën drejt Bullgarisë të ridedikohen për hekurudhë të shpejtë në Korridorin 10

ME TE LEXUARA

1 ditë
Në Klinikën e Onkologjisë në Shkup është vendosur puna me dy turne në spitalin ditor
20 orë
9 vjet pa komandant Shqiponjën, e përkujtojnë familjarë e bashkëluftëtarë
1 ditë
Dauti: S’do lejojmë që për fatin e shqiptarëve të vendosin maqedonasit!
9 orë
Ulen çmimet në Vlorë, hotelet raportojnë 80% të rezervimeve
1 ditë
Qeveria u kompletua, Kuvendi zgjodhi zëvendësministrat
2 orë
Ndryshime edhe në Bordin e FIZhT-së! Asnjë shqiptar!
1 ditë
Opozita serbe – qeverisë së Vuçiqit: Vendosni sanksione kundër Rusisë, njihni Kosovën shtet

LEXO MË SHUMË

komisioni-1

“Tym i bardhë për ‘Zgjedhoren’”, marrëveshja PS-PD: Ja si do zgjidhen deputetët

IMG_1564-scaled

Ndryshime edhe në Bordin e FIZhT-së! Asnjë shqiptar!

Sevim Hoxha, profesoreshë e gjuhës angleze, njëherit edhe këshilltare në Komunën e Çairit i bashkëngjitet Lëvizjes BESA

ASH

Aleanca e Selës: Po luftohen disa kumarxhinj për t’i krijuar terren “kumarxhinjve të pushtetit”

452382115_1050157969799362_925654468935515164_n

Nikolloski: Kërkojmë që paratë për hekurudhën drejt Bullgarisë të ridedikohen për hekurudhë të shpejtë në Korridorin 10

burg

Shkarkohet drejtori i Burgut të Shutkës!

qeveria e maqedonise

Qeveria emëroi disa drejtorë

IMG_0040

Iseni: Do të punoj me përkushtim për sigurinë dhe mirëqenien e qytetarëve

Ixhet-Lutfiu-

Sonte në Tetovë “Diaspora në objektivin e Ixhet Lutfiut”, filmi dokumentar që dëshmon për rolin shqiptarëve në Danimarkë

INFO

NA NDIQ