Stojkoviq: Si ndodh që valuta dëbon serbët nga Kosova e jo nga Banja Luka?

ina-online
ina-online

04/02/2024

Avokati serb Çedomir Stojkoviq, i cili kishte bërë homazhe në Prekaz, ka reaguar ndaj zhvillimeve të fundit rreth rregullores së BQK-së, që në Kosovë do të përdoret vetëm valuta euro.

Ai ka shkruar në platformën ‘X’, se si ndodh që valuta i dëbon serbët vetëm nga Kosova dhe jo nga Banja Luka.

“Pse Beogradi nuk foli për “spastrim etnik dhe sulm ndaj serbëve” kur, Sllovenia prezantoi Tolar,- Maqedonia denar, Kroacia Kuna, Bosnja Markën, Mali i Zi, Austria dhe Gjermania Euron.

closevolume_off
Si ndodh që valuta i dëbon serbët vetëm nga Kosova dhe jo nga Banja Luka, Herceg Novi dhe Vjena?, ka shkruar ai.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

reuten

Reuten: Sanksionuam Kosovën, jo agresorin – duhen hapa ndaj Vuçiqit e Dodikut

David-Philips

Serbët le të shkojnë në Serbi, nëse duan të përdorin dinarin, thotë ish-zyrtari amerikan

nexhmedin spahiu

Spahiu publikon disertacionin e doktoraturës në matematikë, paralajmëron se do t’jua nxjerrë “notat e dobëta” disave

vjosa osmani ushtria fsk

Kërkohet shërbimi ushtarak në Kosovë pas kërcënimeve të Serbisë

Kurti

Kurti: “Lista Serbe” e lidhur me Vuçiqin dhe Putinin

Vjosa Osmani Erdogan

Osmani falënderon Erdoganin për mbështetjen ndaj Kosovës

Hovenier Kurti

Dialogu për dinarin, Hovenier vjen me një kërkesë për Qeverinë – ja kë kërkon në takime!

kfor

Eksperti amerikan zbulon planin e Vuçiqit – jep këtë parashikim? (FOTO)

nexhmedin spahiu

Parashikimet e Profesor Spahiut që i vërtetoi koha

INFO

NA NDIQ