Stoltenberg mbërriti në Shkup, në Aeroportin ndërkombëtar e priti ministrja Petrovska

INA
INA

21/11/2023

Sekretari i përgjithshëm i NATO-Aleancës, Jens Stoltenberg ka mbërritur në Shkup, ndërsa mirëseardhje në Aeroportin e Shkupit në Maqedoninë e Veriut aleate i dëshiroi ministrja e Mbrojtjes, Sllavjanka Petrovska.

“Mirë se erdhët në Maqedoninë e Veriut, aleat i përkushtuar edhe i dëshmuar në Aleancë. Jemi të nderuar që në kryeqytetin e Maqedonisë së Veriut do të realizohet takimi i përbashkët me liderët e Maqedonisë së Veriut dhe aleatët – Shqipëria, Kroacia, Mali i Zi dhe Sllovenia. Kjo tregon se NATO e çmon rolin e Maqedonisë së Veriut si aleat dhe shtyllë kryesore – stabilitet në Ballkanin Perëndimor”, tha ministrja pas pritres së sekretarit të përgjithshëm të NATO-s”, njoftoi Ministria e Mbrojtjes.

Vizita e sekretarit të përgjithshëm të Aleancës, Stoltenberg në Maqedoninë e Veriut është në kuadër të vizitës katërditore në Ballkanin Perëndimror.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

derivate nafta dizeli benzin

Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoninë e Veriut

oliver spasovski

Arma e lidhur me vrasjen e dyfishtë është e në ekspertizë, ndarja e më shumë informatave nuk është e mirë për hetimin, thotë Spasovski

LSDM SDSM Kovacevski zecevic

Kovaçevski: Qeveria teknike është e rregulluar me Ligj, dihen ministritë që i takojnë opozitës

mickoski gerqec

LSDM: Skandal i ri, Mickoski në të njëjtën tavolinë me të arrestuarin për trafikim të 32 kilogramëve drogë nga Gërçeci

vmro-dpmne

OBRM-PDUKM: Talat Xhaferi është i padenjë për postin e kryeministrit

oliver spasovski

Spasovski: Inspektorët do të mbajnë përgjegjësi nëse vërtetohet se kanë shpërndarë informacione për vrasjen e Vanjës

Kovacevski

Kovaçevski: LSDM do të ketë kandidatin e saj për President

Izet Mexhiti kasami opozita len lidhja

LEN: BDI po mundohet ta kthejë Gruevskin në Shkup

default

Më së ftohti dhe më së shumti dëborë në Kodrën e Diellit

INFO

NA NDIQ