Streha e politikanëve të korruptuar

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

09/03/2023

Zeqirja Ibrahimi

Politikanët në Maqedoninë e Veriut nuk ndahen në proamerikanë dhe antimerikanë, por në të korruptuar dhe të pakorruptuar.
E keqja është se të korruptuarit, që ta mbulojnë veten e tyre, shtiren si më proamerikanët e vendit dhe i akuzojnë të tjerët për antiamerikanë.
Për faj të këtyre politikanëve të dobët moralisht, proamerikaznimi është shndërruar në strehë dhe strehim për korrupsionin.
Kështu, si ta shihni se dikush në çdo fjalë të dytë e ka “Amelika, Amelika”, shihni kah Lotaria e Maqedonisë, kazinotë e lojërat e fatit. Bile, edhe kah përqindjet e korridoreve që pritet të bëhen. Falë korrupsionit të tyre, sot kemi një proporcion të drejtë – sa më shumë rritet korrupsioni, aq më shumë rritet proamerikanizni i rrejshëm.
Njësoj si në tregimin “Tregtar flamujsh” të Koliqit – sa më shumë rritet patriotizmi, aq më shumë rritet shitja e flamurëve.
Mos u mundoni shumë që t’i zbuloni. Janë futbollistë dhe basketbollistë të dobët.

TË FUNDIT
6 orë
CNN zbulon prapaskenat, ja kur e mori Joe Biden vendimin përfundimtar për t’u tërhequr nga gara për President
7 orë
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur
10 orë
Mexhiti në mesin e mërgimtarëve:Ju po mbani gjallë frymën e atdheut
10 orë
Presidenti Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale
15 orë
Një shpërthim i fuqishëm pranë liqenit të Ujmanit

ME TE LEXUARA

17 orë
Ja kur fillon pagesa nga “TVSh-ja ime”
6 orë
CNN zbulon prapaskenat, ja kur e mori Joe Biden vendimin përfundimtar për t’u tërhequr nga gara për President
19 orë
Ethet e turizmit! A rrezikohet të na kthehet në një bumerang
16 orë
Azizi: Ruani paratë për avokatët që duhet tu mbrojnë për krimin, mos i harxhoni për politika ditore!
19 orë
LIVE/Kjo është gjendja në pikat kufitare, pritje dhe kolona
16 orë
VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët
19 orë
Kush mund ta zëvendësoj Bajdenin, 5 kandidatë në lojë, Harris më e preferuara

LEXO MË SHUMË

Biden

CNN zbulon prapaskenat, ja kur e mori Joe Biden vendimin përfundimtar për t’u tërhequr nga gara për President

Screenshot_20240721_232714

Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur

FB_IMG_1721587620945

Mexhiti në mesin e mërgimtarëve:Ju po mbani gjallë frymën e atdheut

Biden

Presidenti Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale

ujmani

Një shpërthim i fuqishëm pranë liqenit të Ujmanit

mickoski djali

LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!

vmro-bdi

VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje

Aksidenti-600x360

Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar

moti Vapa nxehti temperaturat

I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!

INFO

NA NDIQ