Strofulla e fundit e maskarenjëve është “patriotizmi”

Picture of ina-online
ina-online

02/06/2024

Shkruan: Adnan Azizi

22 vite në Qeveri nuk e realizuan Marrëveshjen e Ohrit, as shqiptarët nuk u bënë shtetformues, as gjuhën shqipe nuk e zyrtarizuan, e as që u intersoi ndonjëherë brenda dy dekadave, të hapnin ndonjë çështje të kontestuar për shqiptarët.

Por e vetmja gjë që e bënë është se, individ që para pushtetit ishin me brekë dhe çorape të grisura, u bënë milionerë të asdisur, madje aq shumë saqë, jo vetëm që blenë kompani milionshe si “Soravia” €-via, llotaria, por nisën edhe kafshët shtëpiake ti ushqejnë me çokollada e karamele, duke harruar se populli shqiptarë po vuante për kafshatën e gojës, duke u boshatisur lagje e qytete të tëra shqiptare, të cilat mbetën pa fëmijë. Madje aq shumë vodhët edhe rininë, boshatisët shkollat dhe e vratë shpresën e tyre dhe këtij populli.

Andaj vetëm kur dilni në opozitë, ju bie ndërmend çështja kombëtare, Marrëveshja e Ohrit dhe brenga për shqiptarët!

Por shqiptarët u njohin shumë mirë sepse në vendbanimet shqiptare, nuk keni lënë asgjë tjetër përveç krimit, korrupsionit, drogës, kazinobe, vrasjeve, amoralitetit dhe gjithçka shkatërruese! Hipokrita!

TË FUNDIT
4 orë
Sa nënkryetarë do ketë Parlamenti i Maqedonisë së Veriut
4 orë
Mexhiti dhe Bilalli të ftuar nga kreu shtetëror në ditën e çlirimit të Kosovës
6 orë
Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë
7 orë
Mickoski paralajmëron 100 milionë euro ndihmë për komunat
8 orë
Shtrenjtohet buka

ME TE LEXUARA

11 orë
Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit
16 orë
Këto janë emrat e përmendur për zv/ministra në Mbrojtje dhe Bujqësi nga VLEN?!
10 orë
I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët
15 orë
Komiteti i Helsinkit: Nuk ka avancim për të drejtat e njeriut në RMV
9 orë
Mickoski: Krenar Lloga kuadrot për drejtësi i kërkonte në Zajaz. Lloga ja si i përgjigjet
15 orë
Siljanovska Davkova takoi presidentin gjerman Frank-Walter Steinmeier
9 orë
Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë

LEXO MË SHUMË

bdi ali ahmeti kuvend

Sa nënkryetarë do ketë Parlamenti i Maqedonisë së Veriut

FB_IMG_1718221732728

Mexhiti dhe Bilalli të ftuar nga kreu shtetëror në ditën e çlirimit të Kosovës

kombetarja

Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë

Mickoski

Mickoski paralajmëron 100 milionë euro ndihmë për komunat

buka

Shtrenjtohet buka

IMG_2933

Holandezin e kafshoi gjarpëri në Ohër, nuk kishte serum në spitalin e Ohrit, e shpëtuan në Dibër

IMG_2930

Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë

mickoski hristijan

Mickoski: Krenar Lloga kuadrot për drejtësi i kërkonte në Zajaz. Lloga ja si i përgjigjet

shkolle klase

I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët

INFO

NA NDIQ