Struag TL – Breidablik zhvillohet në stadiumin e Ohrit

Picture of ina-online
ina-online

18/08/2023

Federata e Futbollit të Maqedonisë së fundi ka marrë konfirmimin nga UEFA se stadiumi “Biljanini Izvori” në Ohër do të jetë nikoqir i ndeshjes së play off-it Struga Trim Lum kundër BrejdaBlik nga Islanda për kualifikim në fazën e grupeve të Ligës së Konferencës.

Përfundimisht ndeshja e parë e fazës së play off-it mes Struga Trim Lum dhe Breidablik nga Islanda do të zhvillohet në stadiumin “Biljanini Izvori” të Ohrit, ky është vendimi zyrtar pasi që FFM-ja ka marr konfirmim zyrtar nga UEHA
Ditëve të fundit më të madhe është spekuluar se kjo ndeshje historike për Struga Trim Lum do të zhvillohet në stadiumin “Bllagoja Istatov” në Strumicë gjegjësisht në “Elbasan Arena” të Elbasanit
Ky është një lajm shumë i mire për të gjithë futboll dashësit në veçanti ato strugan pasi ekipi i tyre kanë nevojë për përkrahje më të madhe për ta arritur ëndrrën për kualifikim në
Ndeshja ndërmjet Strugës dhe Breidablik të Islandës do të luhet me 24 gusht

Për shkak të këtij vendimi, komisioni i garave të FFM-së është i detyruar të shtyjë ndeshjen xhiros së dytë. /KlanMacedonia/

TË FUNDIT
2 orë
"Shqipëria është 99% jashtë Europianit", thotë Chiellini: Festoni për arritjen deri këtu
4 orë
Shqiptarët ngacmojnë yllin 16-vjeçar të Spanjës: T’i bëjmë ne detyrat e shkollës, vetëm mos na bëj gol…
4 orë
10 milionë euro, klubet e Serie A bëjnë gati “çekun” për Mario Mitajn
4 orë
Altin Lala: Serbët të heshtin se e dimë çfarë ndodhi në Beograd
5 orë
Me këtë formacion Sylvinjo po përgatitet kundër Spanjës?!

ME TE LEXUARA

5 orë
Me këtë formacion Sylvinjo po përgatitet kundër Spanjës?!
4 orë
Altin Lala: Serbët të heshtin se e dimë çfarë ndodhi në Beograd
4 orë
10 milionë euro, klubet e Serie A bëjnë gati “çekun” për Mario Mitajn
4 orë
Shqiptarët ngacmojnë yllin 16-vjeçar të Spanjës: T’i bëjmë ne detyrat e shkollës, vetëm mos na bëj gol…
16 orë
Euro 2024, arenë e rivaliteteve ballkanike
2 orë
"Shqipëria është 99% jashtë Europianit", thotë Chiellini: Festoni për arritjen deri këtu
16 orë
Zelensky e përgëzon Ukrainën për fitoren në Euro 2024, e krahason me përpjekjet e luftës
16 orë
Ofendoi tifozët e Maqedonisë së Veriut, Dënimi i parë për Mirlind Dakun vjen nga klubi i tij rus, Rubin Kazan

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2024-06-22-23-46-26-930_com.facebook.katana-edit

“Shqipëria është 99% jashtë Europianit”, thotë Chiellini: Festoni për arritjen deri këtu

IMG_3507

Shqiptarët ngacmojnë yllin 16-vjeçar të Spanjës: T’i bëjmë ne detyrat e shkollës, vetëm mos na bëj gol…

mitaj

10 milionë euro, klubet e Serie A bëjnë gati “çekun” për Mario Mitajn

IMG_3505

Altin Lala: Serbët të heshtin se e dimë çfarë ndodhi në Beograd

kombetarja mitaj asani bajrami

Me këtë formacion Sylvinjo po përgatitet kundër Spanjës?!

IMG_3501

Portugalia ‘çok’, Turqia ‘jok’!

Screenshot_4-16-600x360

Gjeorgjia barazon me Çekinë, shpresë për Shqipërinë

broja sylvinjo silvinjo

Armando Broja rikthehet titullar? Finalja me Spanjën, ja tri lëvizjet e Silvinjos te Kombëtarja shqiptare

euro 2024 gjermani

Tri ndeshje sot në EURO 2024, kemi se çfarë të shohim

INFO

NA NDIQ