Struga si mysafire mposhti Vardarin

ina-online
ina-online

29/11/2023

Struganët kaluan në epërsi në minutën e tretë të takimit me gol të Zguros nga penalltia, vetëm pesë minuta më vonë ishte 2-0 pasi edhe Tairi ishte i saktë.

Në minutën e 31-të, Vardari shkurtoi rezultatin në 2-1 me anë të Milosaviqit dhe u rikthye në lojë, por kjo ishte gjithçka që bënë kuqezinjtë. Compaore shënoi në pjesën e dytë dhe shënoi rezultatin përfundimtar 3-1 për struganët.

Shkendija fitoi 2-0 ndaj Rabotniçkin. Shala shënoi në minutën e 58-të për 1-0, ndërsa rezultatin përfundimtar e shënoi Totre në minutën e dytë të shtesës.

Samir Fazli me gol në minutën e 83-të solli fitoren për Maqedoninë Gjorçe Petrov ndaj Sileksit, ndërsa Tikvesh me fitore bindëse 3-0 në Voskën e Ohrit. Dy gola i shënoi Ivanovski, një herë Spahiu.

Gostivari vazhdoi serinë e gjatë të pamposhtur pasi sot luajti 0-0 me Shkupin.

Rezultatet e raundit të 16-të:

Vardar – Strugë 1-3

Shkendija – Rabotniçki 2-0

Brera – Bregalnica 1-1

Maqedonia GP – Sileks 1-0

Voska – Tikvesh 0-3

Gostivar – Shkupi 0-0

Tabela: Shkupi 32, Shkendija 32, Struga 30 (-1), Sileks 23 (-1), Tikvesh 22, Brera 20, Gostivar 20, Rabotniçki 20, Maqedoni GP 18, Voska 16 (-1), Bregalnica 16, Vardar 11 (-1)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Napoli rrahmani

VIDEO/ Napoli triumfon mes dramës, Juventus mposhtet në “Maradona”

Britain Soccer Champions League

Bajerni “hjek” dorë nga Çabi Alonso, tani preferon trajnerin holandez

Bellingam Real Barca

Sulmi “nuk ndez”, Barcelona del e “gjymtuar” nga “San Mames”

maradona

Lista me yjet e futbollit që ranë në rrjetën e dopingut, nga Maradona te Guardiola e së fundmi Pogba

manchester-city

City fiton derbin e Manchesterit

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

real

Real Madridi do të apelojë kartonin e kuq ndaj Bellinghamit

INFO

NA NDIQ