Struga Trim Lum e fitoi “finalen e parë”, Shkëndija barazon në Tetovë, fiton Shkupi

Iliria News Agency
Iliria News Agency

26/04/2023

Struga Trim Lum rriti epërsinë e saj në krye të tabelës së Ligës së Parë të Futbollit me pesë pikë përpara Shkëndijës, pasi mposhti Tikveshin me rezultat 2-0, në shtëpi. Suhel Muaremi shënoi gol në minutën e pestë, ndërsa Bunjamin Shabani e konfirmoi triumfin në minutën e 51-të.

Shkëndija në Tetovë ka luajtur vetëm 0-0 ndaj Sileksit, kështu që tani ka një deficit prej pesë pikësh përballë Strugës.

Shkupi në Çair festoi bindshëm ndaj Bregallnicës me 3-0. Adetunji ishte golashënues i dyfishtë në minutën e 17-të dhe të 63-të, ndërsa golin e tretë e shënoi Freddy Alvarez në minutën e 74-të.

Akademia Pandev triumfoi ndaj Pobedës me rezultat 2-0. Portieri Darko Tofiloski mori karton të kuq në fillim të pjesës së dytë, ndërsa Christian Velinovski nuk realizoi penallti. Mirëpo, futbollistët vendas arritën të shënojnë dy gola në vazhdim të duelit, pasi u rikuperua Christian Velinovski, e më pas shënoi Dimitar Trajkov.

Makedonija GP mundi Skopjen 2-1. Filip Mishevski shënoi një gol të bukur nga gjuajtja e lirë për të kaluar në avantazh në minutën e pestë, ndërsa goli i dytë në minutën e 60-të ishte Gjorgi Stoilov. Mysafirët shënuan një gol të nderuar në kohën shtesë nga penallti, me anë të Kones.

LIGA E PARË, JAVA E 29-TË – REZULTATET
STRUGA TL – TIKVESH 2-0
SHKUPI – BREGALLINICA 3-0
SHKËNDIJA – SILEKS 0-0
MAKEDONIJA GJP – SKOPJE 2-1
AKADEMIJA PANDEV – POBEDA 2-0

Tabela: Struga TL 56, Shkëndija 51, Shkupi 49, Sileks 43, Bregallnica 37, Makedonija GJP 36, Tikvesh 31, Rabotnicki 31, A.Pandev 26, Skopje 19, Pobeda 13 pikë.

Java e ardhshme (30 prill): Bregallnica-Struga TL, Pobeda-Skopje, Shkëndija-Makedonija GJP, Sileks-Shkupi, Tikvesh-Rabotnicki, A.Pandev e lirë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

xherdan shaqiri

Ky është problemi i madh, ja pse Xherdan Shaqiri po shkon në gjykatën federale

Mesi ronaldo

Rregulli i pashkruar në familjen e Ronaldos për Messin – e zbulon motra e tij

leao

“Kritikat? Futbolli është i tillë”, Leao: Ishte bukur që u riktheva te goli pas 5 muajsh

inter

Inter i pandalshëm në 2024-ën, mposht Atalanta-n dhe numëron fitoren e 11-të radhazi

futboll

Këto janë ndeshjet çerekfinale në FA Cup, dy super përballje

albion rrahmani

“Dua të shënoj 20 gola këtë sezon dhe të fitoj trofe” – Albion Rrahmani flet pas paraqitjes spektakolare ndaj UTA Arad

milan

I humbi një orë me vlerë 180 mijë euro, futbollisti i njohur përleshet me një hajdut në një klub nate

Jasir Asani

VIDEO / Jasir Asani fantastik, goditjet e tij nuk ndalen as në stërvitje

Liga e Evropes Europa League

Katër ndeshje të tjera emocionuese në “FA Kupën” e Anglisë

INFO

NA NDIQ