Struga Trim Lum e pafat në Bratisllavë, pësuan dy gola në finish

Picture of ina-online
ina-online

10/07/2024

Dy golat e shënuar nga Besart Ibraimi, por edhe loja e shfaqur nga ana e skuadrës shqiptare, Struga Trim Lum, kampionit të Maqedonisë së Veriut, pa asnjë respekt ndaj 14 herë kampionëve të Sllovakisë, jep shpresa për në ndeshjen e kthimit pas një jave në Ohër.

Struga Trim Lum pësoi humbje me rezultat 4:2 nga Sllovan Bratisllava, në ndeshjen e parë të kualifikueseve për Champions League.

Pas një pjese jo aq të mirë të parë kur vendasit kishin epërsinë me 2:0, në pjesën e dytë skuadra shqiptare shkëlqeu, me anë të Besart Ibraimit që shënoi dy gola për rezultatin 2:2,

Kështu që Kucka në minutën e 86-të dhe në 90 + 1 ia mohoi rezultatin e favorshëm struganëve.

Për Sllovanin shënuan Weiss (16′), Mak (36′), Kucka (85′ e 901+) dhe për struganët Ibraimi (55′ – nga penalltia e 74′).

TË FUNDIT
5 orë
Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?
5 orë
Ndeshja Shqipëri-Kroaci, UEFA e konsideron si një nga më të mirat e Evropianit
7 orë
Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sauthgejt
8 orë
E dashura e Yamalit konvertohet në fenë islame pas lidhjes me yllin e Spanjës?
8 orë
Qeveria argjentinase i thotë Messit të kërkojë falje, kjo është arsyeja

ME TE LEXUARA

1 ditë
Roma pranë dy goditjeve të mëdha në sulm
5 orë
Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?
1 ditë
Bellingham pas finales së humbur: Kërkojmë falje, jam i bindur që një ditë do e fitojmë atë trofe
1 ditë
Bayern Munich, Dani Olmo plani B për sulmin: klauzola skadon për katër ditë…
1 ditë
UEFA/ Goli i Lamine Yamal kundër Francës, më i bukuri i Euro 2024, Shaqiri i treti
8 orë
Jasir Asani gati të rikthehet në Europë, ja nga i vjen oferta e rradhës!
8 orë
Armando Broja reagon në mënyrë drastike ndaj lojtarit të Chelsea!

LEXO MË SHUMË

argjentina

Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?

shqipri

Ndeshja Shqipëri-Kroaci, UEFA e konsideron si një nga më të mirat e Evropianit

Pep Guardiola

Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sauthgejt

yamal

E dashura e Yamalit konvertohet në fenë islame pas lidhjes me yllin e Spanjës?

Messi Mesi Inter Miami

Qeveria argjentinase i thotë Messit të kërkojë falje, kjo është arsyeja

Mikel Oyarzabal

Heroi i Spanjës në finale shpallet tradhtar në vendlindjen e tij, e ëma nuk lejohet të dalë nga shtëpia

broja

Armando Broja reagon në mënyrë drastike ndaj lojtarit të Chelsea!

jasir asani

Jasir Asani gati të rikthehet në Europë, ja nga i vjen oferta e rradhës!

lamine yamal

UEFA/ Goli i Lamine Yamal kundër Francës, më i bukuri i Euro 2024, Shaqiri i treti

INFO

NA NDIQ