Suarez a do të mbetet tek Barca, çka po zihet?

0

Sulmuesi i Barcelonës, Luis Suarez, nuk është i interesuar në asnjë mundësi të largohet nga Camp Nou këtë vit në mesin e interesit nga ekipi nga Mayor League Soccer, Inter Miami.

Interesimi nga klubi amerikan, në pronësi të David Beckham, u raportua në një raport në Marca të mërkurën me faktin se Suarez është jashtë kontratës në Camp Nou verën e ardhshme dhe ky thuhet se është një faktor i rëndësishëm.

Ish-sulmuesi i Liverpoolit thuhet se ishte identifikuar si emri yll për të udhëhequr projektin me seli në Miami që do të fillojë në vitin e ardhshëm.

Sidoqoftë, faqja e parë e edicionit të ditës së enjte të Diario Sport pretendon se sulmuesi uruguaian nuk ka ndërmend të dëgjojë ndonjë ofertë pasi e ka ndërmend të mbetet te gjigantët katalunas.

Sulmuesi ka shënuar 196 gola në 281 paraqitje për Barcelonën që nga momenti i ardhjes në Camp Nou nga Liverpooli në verën e vitit 2014.

Sidoqoftë, lajmet për transferimin e Barcelonës këtë verë janë përqendruar në interesin e tyre për të nënshkruar një sulmues të ri, ku emri më i përfolur është Lautaro Martinez i Interit. /Telegrafi