Subvencione për kompanitë ajrore, fluturimet për Shkup 7, për Ohër 4.5 euro

Iliria News Agency
Iliria News Agency

22/02/2023

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka ndarë 5 milionë euro për të subvencionuar linjat e reja ajrore me çmime të ulta për periudhën 2023-2025.

Në fillim të muajit mars do të publikohet shpallja e re për subvencione pasi i mëparshmi u anulua për shkak të dokumentacionit jo të plotë, në të cilin aplikuan tre kompani ajrore.

Ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Boçvarski theksoi se kushtet mbeten të njëjta.

Sipas tij, subvencionet do jenë 7 euro për pasagjer për Shkupin dhe 4,5 euro për pasagjer subvencion shtetërore për kompanitë që fluturojnë drejt aeroportit të Ohrit.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ