Suksesi i “Barbie” kërcënon Marvel: Sa miliona ka arritur filmi i Margot Robbie?

INA
INA

03/08/2023

“Barbie” ka shënuar një sukses të jashtëzakonshëm.

Ngjyra rozë ka vërshuar verën falë filmit të drejtuar nga Greta Gerwig, me protagoniste Margot Robbie.

Suksesi i tij ka qenë tejet i madh dhe filmi ka fituar më shumë se 700 milionë euro në mbarë botën.

Duket e sigurt se shifra do të vazhdojë të rritet në javët në vijim, pasi ka ende disa njerëz që nuk kanë mundur të shkojnë në kinema për të parë filmin, megjithëse shumica planifikojnë ta bëjnë këtë.

Pra, pritet që shuma e parave të vazhdojë të rritet edhe në javët në vijim.
A do të jetë në gjendje “Barbie” të mposht një hit të Marvel?

Me këto shifra, “Barbie” është bërë tashmë filmi i tretë me fitimet më të larta deri më tani në 2023, dhe madje mund të rrëzojë një gjigant, të vetmin sukses që Marvel Studios ka pasur këtë vit.

Janë tre filma që aktualisht janë në krye të filmave me fitime më të larta të vitit 2023: “The Super Mario Bros. Movie”, “Guardians of the Galaxy Vol. 3” dhe “Barbie”.

Përshtatja e video-lojërave të Nintendo zë vendin e parë, duke fituar një miliard euro, një shifër jashtëzakonisht e lartë.

Ndërkohë, pjesa e tretë e trilogjisë së Marvel Studios, me protagonist Chris Pratt dhe me regji nga James Gunn, arriti në 800 milionë euro në mbarë botën.

Nëse “Barbie” arrin të shtojë këtë shumë në javët e ardhshme, do të ngjitet një vend në listën e filmave me fitime më të larta të vitit, duke u renditur i dyti.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kadare

E pabesueshme! 45 mijë letra kundra Ismail Kadaresë nga shqiptarët që të mos marrë NOBEL!

Kimete-Berisha

Parodi mbi dashurinë time: ngjarje reale, më 08 dhjetor 2023

shkolla-nxenes-780x439-1

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

Xheladin-Murati-780x470-1-696x419

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

shfaqja egzodus

Shfaqja teatrale që pos kritikës nuk i mungoi asgjë “Exodus”

KJ2-750x430

Ministrat Bekteshi dhe Shaqiri prezantuan masën e re për vauçerët e turizmit vendor për studentët

x28-800x533-1

Patricia Di Xhovani: Arsimi të bëhet prioritet kombëtar!

shkolla-nxenes-780x439-1

Ja pse dështoi Maqedonia e Veriut në testin PISA

salla universale

Jo më Qyteti i Shkupit, rikonstruimin e Sallës Universale e merr përsipër Ministria e Kulturës

INFO

NA NDIQ