Sulejmani konfirmohet si bartës liste në njësinë 5 nga VLEN

ina-online
ina-online

01/04/2024

Kuvendi Qendror i ASH ka vendosur që Salim Sulejmani të jetë bartës liste në njësinë e pestë zgjedhore që i takon ASH në kuadër të VLEN.

Sulejmani është ish-myftiu i Strugës dhe magjistër i shkencave teologjike, përcjell INA.

Ndërkohë tashmë dihet se në tre liderët e këtij koalicioni do i prijnë listave zgjedhore: Izet Mexhiti nga Lëvizja Demokratike në njësinë 1, Afrim Gashi nga Alternativa në njësinë 2, Bilall Kasami nga Lëvizja BESA në njësinë 6.

Nga koalicioni VLEN thonë se se nesër do bëhen publike kandidaturat bartëse për deputetë, kur është afati i fundit për ti dorëzuar në KSHZ.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bilall kasami

Kasami nga Zvicra: Mërgimtarët sjellin mbi 1 miliardë Euro në Maqedoni, nuk duhet të presin nga 8 orë në kufi

afrim gashi

Gashi nga Cyrihu: Jemi të interesuar ta ndryshojmë jetën e shqiptarit në Maqedoni

femijet mergimtare greqi diaspora

Diaspora dhe të pavendosurit vendimtarë për fituesin e zgjedhjeve

bilall kasami

Kasami nga Zvicra: Mërgimtarët sjellin mbi 1 miliardë euro në Maqedoni, nuk duhet të presin nga 8 orë në kufi

izet mexhiti

Mexhiti: Një parti e dalur nga lufta që përfundon me komunitetet e vogla, është hap i parë drejt shkrirjes në VMRO ose LSDM

taravari arben

Taravari nga Cyrihu: Këto janë zgjedhje historike, garojnë albinizmi me vuçizmin

izet mexhiti

Izet Mexhiti: Ali Ahmeti vendosi brenda natës që ta kandidojë Bujarin për president për ta përçarë votën shqiptare

gordana-siljanovska-1392x899

Kandidatja Gordana Silanovska: Nëse ndryshohet Kushtetuta, do të respektoj vendimin

zgjedhje maqedoni

Më 24 prill, hapi sytë mirë dhe voto

INFO

NA NDIQ