Sulejmani reagon pas fjalimit të Snopçes në Kuvend: Halil, i doli boja ASH-së

Picture of ina-online
ina-online

18/08/2023

Anëtari i kryesisë qëndrore të Lëvizjes BESA, Sedat Sulejmani ka reaguar ndaj deklarimeve të deputetit të ASH-së, Halil Snopçe sa i përket termit 20% të gjuhës shqipe në Kushtetutë.

Sipas Sulejmanit Propozim Ligji për ndryshimin e kushtetutës pa 20% vjen nga komisioni i formuar në kuadër të Ministrisë së Drejtësis ku ministri është i ASH-së.

Postimi i plotë i Sulejmanit:

Ju lutem le ta pyes dikush kët far deputetin e ASH-së i quajtur Halil Snopçe, se a e kupton atë që e flet apo mundohet të bëhet siç themi ne në Tetovë. “Sher Budallasi”.

Halil mjaftë me hipokrizisë se juve të Aleancës ju doli boja më…Propozim Ligji për ndryshimin e kushtetutës pa 20% vjen nga komisioni i formuar në kuadër të Ministrisë së Drejtësis ku ministri është i juaji dhe antarë në atë komision është edhe ministri i drejtësisë që është nga rradhët e ASH!

Qeveria e dërgon ligjin në parlament me vota unanime ku aty ka votuar edhe ministri i ASH-së!

Edhe ky far deputeti protagonist mundohet të na shes patriotizëm se ASH na qenkan pro heqjes së termit 20% edhe atë duke i lutur partnerët maqedonas të koalicionit “mos na nënçmoni si kafshë”

Nënçmimin mos e kërkoni tek të tjerët sepse ju pikërishtë jeni ata që të parët i keni nënçmuar shqipëtarët!

Turp i botës, kulmi i idiotizmit tuaj!/ Lajmpress

TË FUNDIT
8 orë
Snopçe: Ja e vërteta e votimit! Ilire Dauti vazhdon me avazin e manipulimit
8 orë
Dauti: VLEN mbështet zvarritjen e formimit të Komitetit për bashkësitë
10 orë
Kolaps i plotë në sistemin botëror! Preken aeroporte, banka, telekomunikacioni, Maqedonia pa probleme
10 orë
Kasami në takim me Nikollovskin, bisedojnë për Planin Gjeneral Urbanistik të Tetovës (FOTO)
11 orë
Emërohen drejtorë të rinj në 14 klinika dhe spitale, ja emrat

ME TE LEXUARA

18 orë
Disa vjedhje në Çarshinë e Shkupit, hajni kapet nga kamerat!
11 orë
MPJ jep detaje për shtetasen e Maqedonisë që humbi jetën në Serbi
18 orë
Takim në Ministrinë e Shëndetësisë për zgjerim të Listës pozitive me medikamente inovative
11 orë
Klima e biznesit, DASH kritikon korrupsionin në Maqedoninë e Veriut
18 orë
Mickoski-Radev: Prioritet janë marrëdhëniet e mira fqinjësore
11 orë
Agim Krasniqi dhe Sehat Ramadani ekstradohen nga Kosova në Maqedoninë e Veriut
17 orë
EVN: Është riparuar defekti me rrymën elektrike pas motit të ligë në Shkup
11 orë
Emërohen drejtorë të rinj në 14 klinika dhe spitale, ja emrat

LEXO MË SHUMË

halil snopce

Snopçe: Ja e vërteta e votimit! Ilire Dauti vazhdon me avazin e manipulimit

IMG_4532

Dauti: VLEN mbështet zvarritjen e formimit të Komitetit për bashkësitë

haker-1

Kolaps i plotë në sistemin botëror! Preken aeroporte, banka, telekomunikacioni, Maqedonia pa probleme

bilall kasami

Kasami në takim me Nikollovskin, bisedojnë për Planin Gjeneral Urbanistik të Tetovës (FOTO)

arben taravari

Emërohen drejtorë të rinj në 14 klinika dhe spitale, ja emrat

agim krasniqi grupi kondoves

Agim Krasniqi dhe Sehat Ramadani ekstradohen nga Kosova në Maqedoninë e Veriut

DASH departamenti amerikan

Klima e biznesit, DASH kritikon korrupsionin në Maqedoninë e Veriut

aksident serbi

MPJ jep detaje për shtetasen e Maqedonisë që humbi jetën në Serbi

Xhabir Deralla, CIVIL

Xhabir Deralla merr Çmimin e Solidaritetit për Gazetarët nga Evropa Juglindore

INFO

NA NDIQ