Sulejmani “selam” Apasievit: Rruga për të aritur tek Bilalli kalon mbi trupat tanë!

Picture of INA
INA

15/08/2023

Thirrjeve të liderit të Levicës, Dimitar Apasiev për arrestimin e kruet të Lëvizjes BESA, Bilall Kasami i është kundërpërgjigjur anëtari i kryesisë qëndrore të kësaj partie, Sedat Sulejmani.

Sulejmani përmes një statusi në rrjetin social facebook e ka quajtur mikrob nacionalist kreun e Levicës derisa ia ka bërë me dije atij se rruga për arrestimin e Kasamit kalon mbi 30 mij trupat e votusve të Kasamit.

“Apasievi paska thanë do e kisha arestu Bilallin…
I bëj të fala Dimitarit se rruga për të aritur tek Bilalli kalon mbi trupat tanë!
Ti mikrob nacionalist i cili gjithë ditën vjell vner ndaj shqipëtarëve të bëj të fala që se pas Bilallit qëndrojnë 30 mijë ushtarë (votues) të cilët çdo njëri më shumë se tjetri janë të gatshëm ta mbrojnë Bilallin nga soji yt shovinistë që mendja dhe shpirti të reh në Moskvë e Rusi!”-ka shkruar Sulejmani në rrjetin social Facebook.

TË FUNDIT
6 orë
ZNAM e Dimitrievskit caktoi emrat e ministrave
8 orë
BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës
10 orë
Sondazhi i fundit i IPSOS: Koalicioni Vlen 7,8%, Fronti 6,9% (Foto)
11 orë
Ahmeti: Të mos përsërisim gabimet e së kaluarës, ky shtet mund të qëndrojë vetëm në mirëkuptimin në mes shqiptarëve dhe maqedonasve
13 orë
Taravari: Maqedonia e Veriut nuk ka alternativë tjetër përveç anëtarësimit në BE

ME TE LEXUARA

16 orë
Prizren, babai në gjendje të dehur ther me thikë vajzën e tij 21 vjeçare
13 orë
Taravari: Maqedonia e Veriut nuk ka alternativë tjetër përveç anëtarësimit në BE
19 orë
Tragjedi e rëndë në Maqedoninë e Veriut, një grua me thikë vret burrin dhe vjehrrin e saj
15 orë
Dënime me kusht për pjesëmarrësit në ngjarjet në M-NAV, Prokuroria e ka rikualifikuar lëndën kundër tyre
11 orë
Ahmeti: Të mos përsërisim gabimet e së kaluarës, ky shtet mund të qëndrojë vetëm në mirëkuptimin në mes shqiptarëve dhe maqedonasve
19 orë
Parlamenti do të vazhdoj seancën e katër, në rend dite raporti i AMTP për vitin2023
15 orë
Maqedoni, vdekshmëria vitin e kaluar është ulur me 10% – më shumë kanë vdekur meshkuj
10 orë
Sondazhi i fundit i IPSOS: Koalicioni Vlen 7,8%, Fronti 6,9% (Foto)

LEXO MË SHUMË

Maksim Dimitrievski

ZNAM e Dimitrievskit caktoi emrat e ministrave

BDI selia

BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës

fronti evropian vlen

Sondazhi i fundit i IPSOS: Koalicioni Vlen 7,8%, Fronti 6,9% (Foto)

ali ahmeti

Ahmeti: Të mos përsërisim gabimet e së kaluarës, ky shtet mund të qëndrojë vetëm në mirëkuptimin në mes shqiptarëve dhe maqedonasve

IMG_2997

Taravari: Maqedonia e Veriut nuk ka alternativë tjetër përveç anëtarësimit në BE

kurban dashi

Festa e Bajramit, çmimi për kurban nga 200 deri në 2 mijë euro

policia-shqiperi shqiptare

Filloi sezoni turistik, policia shqiptare do jetë me orare shtesë

mickoski hristijan

Paralajmërimi i Mickoskit – Ja nga cili shtet i BE-së, pritet të jetë huamarrja prej 1 miliard eurosh

Kuvendi Parlamenti

Kuvendi me tre nënkryetarë të rinj, Bendevska nuk u betua me emrin kushtetues

INFO

NA NDIQ