Sulejmani: Teatri i Tetovës do të hapet gjatë mandatit tim!

Picture of INA
INA

14/06/2024

Kandidati i Lëvizjes BESA për zv.ministër të Kulturës, Sedat Sulejmani, premton se gjatë mandatit tij, do të vihet në funksion Teatri i Tetovës, i cili ndërtohet prej shumë vitesh. Në një intervistë për gazetën LAJM, Sulejmani tha se do të bëjë maksimumin që ky teatër sa më parë të vihet në funksion të qytetarëve të Tetovës.

“Do ta japim maksimumin. Ministrja e fundit në një prononcim ka thënë se në vitin 2027, do të bëhet hapja e Teatrit të Tetovës. Por, me marrjen e mandatit, siç e thash, fillimisht do ta bëjmë një revision, në aspekt financiar do ta shohim ku qëndron problemi që gjithë këto vite nuk ka arritur që ky teatër të jetë në shërbim të qytetarëve. Do ta jap maksimumin që ky teatër gjatë mandatit tim të jetë i hapur”, tha Sulejmani për gazetën LAJM.

Intervistën e plotë me Sulejmanin, ku ai flet për prioritetet e tij për avancimin e kulturës shqiptare në RVM, si zv.ministër i ardhshëm i Kulturës, mund ta ndiqni në videon më poshtë.

TË FUNDIT
30 minuta
Bashkëshortja e ish-ushtarit të UÇK-së tregon si u ndalua nga autoritetet në Maqedoni
53 minuta
Sadulla Duraku reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së
2 orë
Kurti reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së në Maqedoninë e Veriut
2 orë
Bastisje në Strumicë, ndalohet një person
2 orë
LSDM: Të shtëna të reja në Çair, me VMRO-në rrugët janë bërë të pasigurta për qytetarët

ME TE LEXUARA

1 ditë
Gashi: Kam informacione të sigurta, dhoma 161, si BDI uli pazarin për të hy në Qeveri
14 orë
Policia e Maqedonisë arreston në Bllacë ish-ushtarin e UÇK-së, me fletëarrest nga Serbia, vepron MPJ e Kosovës
30 minuta
Bashkëshortja e ish-ushtarit të UÇK-së tregon si u ndalua nga autoritetet në Maqedoni
1 ditë
Mbi 5600 veta kanë hequr dorë nga shtetësia e Maqedonisë gjatë pesë viteve të fundit
13 orë
Aksident mes tri veturave në autostradën “Arbën Xhaferi”, një i vdekur
23 orë
Ndahen 4.1 miliardë denarë për paga dhe pesë miliardë për pensione
12 orë
Arrestimi i veteranit të UÇK’së, Ambasadori Qehaja: S’ka rrezik për dorëzimin e Blerim Ramadanit në Serbi
23 orë
Mbyllet pika kufitare “Bogorodica”, zjarr në anën greke
4 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut

LEXO MË SHUMË

arrest ushtar

Bashkëshortja e ish-ushtarit të UÇK-së tregon si u ndalua nga autoritetet në Maqedoni

sadulla duraki duraku

Sadulla Duraku reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së

Kurti

Kurti reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së në Maqedoninë e Veriut

policia

Bastisje në Strumicë, ndalohet një person

LSDM

LSDM: Të shtëna të reja në Çair, me VMRO-në rrugët janë bërë të pasigurta për qytetarët

maqedoni-bullgari-780x439-1

Shkupi shpreson te Gjykata e Strasburgut

Fatmir-Bytyqi

A do të vazhdojë Fatmir Bytyqi të jetë pjesë e LSDM-së?

mexhiti mickoski

Mexhiti dhe Mickoski në Samitin e Komunitetit Politik Evropian (EPC Summit) në Londër

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ