Sulm me armë në Bruksel, dalin pamjet, vriten dy tifozë suedez (VIDEO)

ina-online
ina-online

16/10/2023

Dy viktimat ishin me fanellat e Suedisë, autori dyshohet se është nga Tunizia.

Një ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmjen e kësaj të hëne në qendrën e Brukselit, ku një burrë hapi zjarr ndaj kalimtarëve.

Policia belge bën me dije se sulmuesi ka bërtitur “Allahu Akber” gjatë të shtënave, nga të cilat dy persona kanë mbetur të vrarë dhe disa të tjerë u plagosën.

Në pamjet e marra nga një banor i zonës, një burrë me një xhaketë portokalli fluoreshente dhe një kapele të bardhë, me një kallashnikov në dorë, shihet duke hipur në një motoçikletë dhe duke ikur, përpara se të godiste dy persona në një taksi.

Të shtënat kanë ndodhur në Bulevardin d’Ypres të Brukselit dhe viktimat mësohet se janë dy shtetas suedezë që kishin të veshur fanellën e kombëtares së tyre të futbollit.

Ndërsa dyshohet se autori është një shtetas afrikano verior, nga Tunizia.

Ndërsa dyshohet se autori është një shtetas afrikano verior, nga Tunizia.

 

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

blinken cameron shkup

Lavrov ateroi në Shkup, por përpos Blinkenit u larguan edhe Borell dhe Kameron

lavrov bujar osmani

24info: Lavrov kundër Kosovës së pavarur, Osmani u grind me të gjithë për ta sjellë në Shkup

blinken lavrov

Blinken dhe Lavrov nuk u përpoqën në Shkup, sekretari amerikan u largua për Izrael pa mbërritur kryediplomati rus

shen-naum2-696x466

Ahmet Zogu a e shiti Shën Naumin? Truku në vendimin e gjykatës së Hagës

Borell

Borrell: Lavrovi në Shkup duhet të dëgjojë se përse e dënojmë Rusinë!

borel-kovacevski

Borell porosi partive politike në Maqedoni: Nuk duhet të ketë ndarje për BE-në, miratoni ndryshimet kushtetuese

osbe shkup

Edhe Polonia nuk do të marrë pjesë në Këshillin Ministror të OSBE-së në Shkup

blinken bujar osmani

Sekretari amerikan mbërriti në Shkup, kjo është porosia e tij

Blinken Kovacevski

Kovaçevski-Blinken: SHBA do të vazhdojnë ta mbështesin Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ