Sulm me thika në Spanjë, humb jetën shqiptari dhe plagosen dy të tjerë, mister rrethanat

ina-online
ina-online

22/07/2023

Një shqiptar ka vdekur dhe dy të tjerë po me kombësi shqiptare kanë mbetur të plagosur nga një sulm me thikë në orët e para të ditës së sotme në Spanjë.

Mediat e huaja shkruajnë se mbrëmjen e ditës së djeshme, policia ka marrë njoftimin për një person të plagosur me thikë, i cili u paraqite vetë në spital. Pas tij, në spital janë paraqitur dhe dy të tjerë të plagosur. Njëri prej tyre ndërroi jetë në qendrën shëndetësore, ndërsa dy të tjerët janë transferuar në një tjetër spital.

Deri më tani nuk dihen rrethanat e sulmit, por autoritetet spanjolle janë duke punuar për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-12-06-15-00-06-197_com.facebook.katana-edit

Madhështore! Kjo vajzë nga Kosova shpallet më inteligjentja në Gjermani

Rushit Ajro

Ndërroi jetë një nga veprimtarët e dalluar të komunitetit shqiptar në Çikago

Screenshot_2023-12-05-16-58-38-812_com.facebook.katana-edit

Shqiptarja Eurona Jakupi, dje refugjate, sot policja më e re në Gjermani!

policia-italiane

Arrestohen “skifterët” shqiptarë në Itali, grabitën 17 banesa

Aksident_Gjermani-780x470

Aksident i rëndë në Gjermani! Autobusi i shkollës përplaset me borëpastruesen, një nxënës i vdekur, disa të plagosur

aksident ambulanta itali

Makina përplas për vdekje 31-vjeçaren shqiptare në Itali

giroud deschamp deshamp

Giroud: Nëse Franca fiton Europianin, tërhiqem nga futbolli!

Foto Ilustrim

“More ti m*t i vogël, ti je shqiptar e nuk flet shqip”? Punonjësi në Zvicër humb durimin me klientin, që nuk deshi te flasë shqip

vrasje

Ky është shqiptari që u ekzekutua me plumb në kokë në Gjermani (FOTO)

INFO

NA NDIQ