Sulm me thikë në një kopsht të fëmijëve në Kinë, gjashtë të vrarë

ina-online
ina-online

10 Korrik, 2023

Të paktën gjashtë persona u vranë në një sulm me thikë në një kopsht fëmijësh në Kinë.

Incidenti ndodhi në qytetin Hengshan të qytetit Lianjiang në provincën jugore të Guangdong, raportoi e përditshmja South China Morning Post.

Byroja e Sigurisë Publike në Lianjiang e quajti sulmin një “rast sulmi të qëllimshëm” dhe policia ka arrestuar një të dyshuar 25-vjeçar të quajtur Wu.

Mësohet se ai ka përdorur një thikë në sulm.

Autoritetet thanë se incidenti ndodhi të dielën rreth orës 7:40 të mëngjesit.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

edi rama

Mediumi “FT” del me korrigjim për intervistën e Ramës: “Toka e askujt”, e ka pasur vetëm për Veriun, jo për gjithë Kosovën

svecla gazmend hoxha

Hoxha: Ky ishte qëllimi Serbisë me sulmin në Banjskë

biden

Komuniteti shqiptaro-amerikan letër presidentit Biden, shpreh shqetësim për rrezikun nga Serbia

IMG_5719

Politikani serb: Radoiçiq u mor vesh me autoritetet serbe, prandaj u lirua

izet mexhiti3

Mexhiti: Përmes internetit lojërave të fatit e futën bixhozin në familjet tona

ASH

ASH: Interpelanca e opozitës teatër komik, procedura për kryeprokurorin e ri tanimë ka fillua

shaip kamberi

Kamberi: Ndikimi i politikës serbe në drejtësi është fatal, por, me aktin e sotëm, ajo po merr epitetin e shtetit “sponsor të terrorizmit”

monstra

“Monstra”, Aziri: Supremja na dënoi me urdhër të kryeminsitrit Kovaçevski

erdogan

Sëmuret Erdogan, anulon të gjitha takimet

INFO

NA NDIQ