Sulm ndaj autokolonës amerikane në Nigeri, raportohet për 4 të vdekur

INA
INA

17 Maj, 2023

Persona të armatosur sulmuan një autokolonë të konsullatës amerikane në Nigerinë juglindore, duke vrarë katër persona dhe duke rrëmbyer tre të tjerë, por asnjë shtetas amerikan nuk kishte në mesin e viktimave , sipas burimeve zyrtare.

“Nuk kishte asnjë shtetas amerikan në autokolonë,” tha zëdhënësi i policisë nigeriane Ikega Totsuku. Lajmi është konfirmuar nga John Kirby, përfaqësues i Këshillit të Sigurisë Kombëtare të presidencës amerikane.

Forcat e sigurisë nxituan në vendin e sulmit, por personat e armatosur rrëmbyen dy oficerë policie dhe një shofer, sipas Totsukou. Persona të armatosur sulmuan një autokolonë të konsullatës amerikane në Nigerinë juglindore, duke vrarë katër persona dhe duke rrëmbyer tre të tjerë, por asnjë shtetas amerikan nuk kishte në mesin e viktimave , sipas burimeve zyrtare.

“Nuk kishte asnjë shtetas amerikan në autokolonë,” tha zëdhënësi i policisë nigeriane Ikega Totsuku. Lajmi është konfirmuar nga John Kirby, përfaqësues i Këshillit të Sigurisë Kombëtare të presidencës amerikane.

Forcat e sigurisë nxituan në vendin e sulmit, por personat e armatosur rrëmbyen dy oficerë policie dhe një shofer, sipas Totsukou./abcnews.al

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Luizi dhe Kiara

Luizi ja kushtoi këngën e re. Reagon Kiara

luizi koncert

Luiz Ejlli niset për Amerikë, a jeni gati (foto)

Taravari_Kasami-780x470

Taravari e Kasami përplasen për anëtarët dhe simpatizantë politikë

barnatore

Mungesë ilaçesh në farmacitë e vendit!

vjosa osmani

Osmani tregon prapaskenat: E takova 10 minuta Vuçiqin, zakonisht ankohet e bërtet

erdogan

Profili i Erdoganit/ Nga shitës limonadash, tek njeriu më i fuqishëm në Turqi

universiteti punetorëve ish-kino presheve

Të adaptohet apo restaurohet objekti i Universitetit të punëtorëve në Preshevë

shkupi

Anketa: Qytetarët më shumë besojnë në bashkësitë fetare dhe ushtri, më pak në institucione

kompania abee

ABEE Investimi belg në Kërçovë, pritet 600 vende pune, rroga 900 €

INFO

NA NDIQ