Sulmet ruse, Ambasada e Ukrainës në RMV ka një informacion të rëndësishëm!

Iliria News Agency
Iliria News Agency

24/02/2022

Në lidhje me përkeqësimin e situatës në Ukrainë dhe numrit të madh të kërkesave për informacione nga ambasadorja e Ukrainës, Natalia Zadorozhnjuk, Ambasada e Ukrainës në Maqedoninë e Veriut ka bërë publike adresat ku mund të drejtohen qytetarët.

Ato janë:
[email protected],
[email protected],
[email protected]

“Për momentin Ambasada e Ukrainës siguron informacione operative për Ukrainën, duke filluar nga sot, ambasadorja do të japë paraqitje me video në lidhje me ngjarjet në Ukrainë dhe do të kumtojë në publik”, qëndron në njoftimin e Ambasadës, transmeton TV21.

Nga Ambasada apelojnë që “të mbështetet Ukraina në këtë periudhë të vështirë” dhe premtojnë se “janë të gatshëm për çfarëdolloj bashkëpunimi që të zbardhet situata e vërtetë”.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Arben Taravari

Taravari uron Kosovën për votimin në Asamblenë e KiE: Gjithmonë me Kosovën tonë

qeveria-750x430

Qeveria vendosi: 24 prilli dhe 8 maji ditë jo pune për të gjithë qytetarët

Ali Ahmeti tubim

Ahmeti: “Ju thash, ma jepni shpatën dhe ju më besuat e unë nuk ju zhgënjeva”

Protesta_Mjeket

Qeveria mori vendim për specializantët

06eb15d2-4c29-4428-829f-782a34419ce7

Kasami nga Dibra: Do të investojmë në zhvillimin e vendit, do të mbështesim rininë dhe kthimin e mërgatës

FB_IMG_1713299161129

Taravari: Na tronditi lajmi për vdekjen e mërgimtarit tonë Taip Fidani në Sarajevë

Afrim Gashi

Gashi nga Dibra: BDI ka zgjedhur ta shajë Rusinë, për t’i ikur kritikës për hajninë

bajram begaj

Presidenti Begaj përshëndet miratimin nga Asambleja Parlamentare e Këshillit të Europës të rekomandimit për anëtarësimin e Kosovës në KiE

KESHILLI

Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës mbështet anëtarësimin e Kosovës

INFO

NA NDIQ