Sulmi me raketa ruse në Chernihiv/ Pesë të vrarë dhe 42 të plagosur, mes tyre 11 fëmijë

ina-online
ina-online

19 Gusht, 2023

Pesë persona u vranë dhe 42 u plagosën në një sulm me raketa ruse në qytetin verior të Ukrainës, Chernihiv, sipas Ministrisë së Brendshme.

 

Ministria tha se njerëzit po shkonin në një kishë për një festë fetare kur ndodhi sulmi, ndërsa të paktën 11 nga të plagosurit ishin fëmijë. Më herët, presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky tha se disa njerëz humbën jetën dhe disa të tjerë u plagosën si pasojë e sulmeve ruse.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kina

SHBA paralajmëron për planet e Kinës për mbizotërimin e informacionit

azil

Po rritet pakënaqësia e gjermanëve me politikën e migracionit, shikoni sa vota do të fitonte AfD

biden-trump

Biden intesifikon sulmet ndaj Trump, bën kritikën më të fortë deri më tani

wagner-vagner

Putin takohet me ish-komandantin e Wagner-it

stoltenberg nato

Shefi i NATO-s thotë se po fiton terren ofensiva e Ukrainës

wagner

Mbretëria e Bashkuar: Ish-luftëtarët e Wagner kthehen në Ukrainë

Kim Jong

Zgjerimi i forcës bërthamore verikoreane tani parashihet edhe me ligj

Tajvan_nendetese_AP-780x470

Tajvani prezanton nëndetësen e parë teksa rrit mbrojtjen kundër Kinës

Zelenski

Zelensky: Nuk kemi alternativë tjetër përveçse të jemi më të fortë

INFO

NA NDIQ