Sulmohet fizikisht një punëtore shëndetësore

ina-online
ina-online

25/07/2023

Policia ka ngritur kallëzim penal ndaj një 27-vjeçari, pasi i njëjti ka sulmuar fizikisht në vendin e punës një të punësuare në Shtëpinë e Shëndetit në Kriva Pallankë, transmeton TV21.

“Zyra e jashtme për punë kriminalistike në Kriva Pallankë ka ngritur kallëzim penal kundër S.N. (27), për shkak të ekzistimit të dyshimit për kryerjen e veprës penale “parandalim të personit zyrtar në kryerjen e detyrës zyrtare”. I denoncuari, më datë 16.07.2023 në Institucionin Publik Shëndetësor – Shtëpia e Shëndetit Kriva Pallankë ka sulmuar fizikisht A.I., e punësuar në këtë institucion”, qëndron në njoftimin e MPB-së.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kercove

Digjet një shtëpi në Kërçovë, humb jetën një 79-vjeçar

Rama-Scholz-1068x730-1-600x360

Rama e harron “Open Balkan”, falendëron Scholzin për Procesin e Berlinit, e quan platformë kryesore për rajonin

qeveria-nato

Qeveria: Propozim-ligji për ndihmë financiare – pritet që pagesa të nis nga ky muaj!

ash

ASH: Aktoivizohu kundër dhunës ndaj grave dhe vajzave

shkolla-nxenes-780x439-1

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

BDI deputetet Kuvend ali ahmeti

Pas kryeministrit në Qeverinë teknike, BDI-ja synon pozitën e presidentit të shtetit

Levizja Evropiane per ndryshim LEN opozita shqiptare

LEN: BDI-ja, mashtrim me kryeministrin shqiptar

stoilkovski

Stoilkovski lë në pikëpyetje pjesëmarjen e VMRO në Qeverinë teknike

Xheladin-Murati-780x470-1-696x419

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

INFO

NA NDIQ