Sulmohet Kremlini me drone, atentat ndaj Putinit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

03/05/2023

“Presidenti rus Vladimir Putin është shëndoshë e mirë dhe vazhdon të punojë.”

Kështu të paktën ka deklaruar zyra e shtypit të Kremlinit, e cila njoftoi një sulm ndaj pallatit presidencial rus nga dronët ukrainas.

“Presidenti i Federatës Ruse është mirë dhe pse ka marrë disa plagë të lehta,” thuhet në deklaratën e publikuar nga agjencia e lajmeve RIA Novosti.

Reportedly, this is the moment when a drone hit the Kremlin. pic.twitter.com/MiUob8fSV9

— Anton Gerashchenko (@Gerashchenko_en) May 3, 2023

Sulmi ndodhi mbrëmjen e djeshme, ndërkohë që nuk raportohet për asnjë ndërtesë të dëmtuar. Sipas informacioneve, Moska është zotuar të marrë masa hakmarrëse kundër Kievit, e cila e ka cilësuar një sulm të planifikuar terrorist./abcnews.al

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kshz-2-800x445

Nga e premtja fillon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët presidencialë dhe deputetë

anketa partite

Anketa e IPIS: Ja kush fiton zgjedhjet në Maqedoni dhe nga sa deputetë? (TABELA)

protesta tirane opozita pd

Protesta e opozitës në Tiranë, përleshje me policinë, Berisha fjalim nga arresti shtëpiak, Rama në Turqi

ASH Sela Taravari

Si të dëshmohet se cila është ASH-ja legale? Shehu tregon se kush mund ta marrë vërtetimin nga Gjykata

spb-tetove

Qeveria s’jep pëlqim për shefin e SPB-së në Tetovë

administrata-600x360-1

Kush e keqpërdori balanserin, që maqedonasit me të madhe po punësohen si shqiptarë?!

flamuri zvecan

Flamuri serb largohet edhe nga Kalaja e Zveçanit

Spitali-i-Strugs-600x360-1

Sulmohet mjeku dhe 3 infermiere në spitalin e Strugës

aksidenti presheve

Preshevë, tre emigrantë të vdekur e 11 të plagosur

INFO

NA NDIQ