Sulmohet një profesor i mjekësisë në Tetovë

Para pak çastesh ka ndodhur një rrahje ne Fakultetin e Mjekësisë në Tetovë, mëson Alsat.

Sipas informatave të para jozyrtare është sulmuar një profesor nga dy student të Kumanovës, arsyet e sulmit ende nuk dihen. Ndërkohë që në vendngjarje ka intervenuar dhe policia e cila ka arrestuar dhunuesit dhe po punon në zbardhjen e rastit.