Sulmuesi i Interit tregon pengun e jetës: Si i fala këpucët e Messit

INA
INA

17/11/2023

Marcus Thuram, djali i Lilian Thuram, tregoi për DAZN një histori kur babai i tij luajti në Barcelonë kundër Lionel Messit, në fillim të karrierës së argjentinasit.

“Një ditë shkova të takoj babanë tim në stërvitje. Unë isha 10 vjeç dhe Messi ishte duke u stërvitur me ekipin, ai ishte 19 ose 20 vjeç. Më pas ishte një moment pas seancës, kur edhe fëmijët mund të futeshin në fushë.

Messi ishte lojtari më numrin e këmbës më të afërt me numrin tim. Unë e kisha 38, ai 40 ose 41. Më dha këpucët për të luajtur dhe në fund më tha se mund t’i merrja”, kujton Marcus.

Një ditë më vonë, lojtari tashmë i Interit do të bënte diçka për të cilën do të pendohej gjithë jetën:

“Të nesërmen shkova të luaja futboll dhe ia dhashë atletet një mikut tim, sepse nuk e dija kush ishte Messi. Ndjej keqardhje çdo ditë për atë që bëra.”

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

fifa

Presidenti i FIFA-s: Messi shpresoj të luajë në Boterorin e ardhshëm

Messi Mesi Inter Miami

Presidenti i FIFA-s: Messi shpresoj të luajë në Boterorin e ardhshëm

Rennae Stubbs

Kjo grua ia përplas fytyrës, serbët të nervozuar

Armando Broja

Armando Brojës i kërkohet ta përshkruaj Ronaldon me tri fjalë, shqiptari befason me përgjigjen

Mbappe

Real Madridi me ultimatum për Mbappen

mario balotelli

Balotelli parashikon Grupin B, aty ku është Shqipëria

rocco Vata

I përfundon kontrata në mars, tre klube italiane pas lojtarit shqiptar

Pep Guardiola

Guardiola optimist se Manchester City do ta fitoj sërish Premierligën

messi

Lionel Messi zgjidhet atleti i vitit 2023

INFO

NA NDIQ