Sulmuesi i Zelandës së Re ishte duke dëgjuar këngë serbe (VIDEO)

0

Sulmuesi i dy xhamive në Zelandën e Re e ka filmuar vetën e tij përmes një aparati fotografik të vendosur në kokë.

Ai ka transmetuar videon drejtpërdrejtë në YouTube duke shkuar për në xhaminë Al Noor në qendër të qytetit Christchurch.

Në videon 17 minutëshe, sulmuesi ishte duke dëgjuar këngë në gjuhën serbe. Sipas mediave dhe rrjeteve sociale, kënga që dëgjohet i dedikohet kriminelit serb Radovan Karaxhiq. Ai në një moment dëgjohet duke thënë “Le të fillojë festa”.

Videon mund ta shihni në linkun e mëposhtëm: