Sunak pranon përgjegjësinë për humbjen historike të konservatorëve

Picture of INA
INA

05/07/2024

Laburistët kanë siguruar fitore të thellë në zgjedhjet e përgjithshme të Britanisë së Madhe.

Keir Starmer pritet të bëhet kryeministër i ri i Britanisë së Madhe, duke i dhënë fund qeverisjes 14 vjeçare të konservatorëve, transmeton gazeta online Reporteri.net.

Kryeministri në largim, Rishi Sunak ka pranuar humbjen në zgjedhjet e përgjithshme, duke “thënë Më vjen keq

“Partia Laburiste i ka fituar këto zgjedhje të përgjithshme,” tha Sunak, duke shtuar se ai e ka telefonuar Keir Starmer për ta uruar atë dhe për të pranuar rezultatin e zgjedhjeve.

“Sot pushteti do të ndryshojë duart në mënyrë të rregullt dhe paqësore,” tha ai. “Populli britanik ka dhënë një verdikt të kthjellët sonte. Ka shumë për të mësuar dhe reflektuar, dhe unë marr përgjegjësinë për humbjen”, tha ai, raporton CNN.

TË FUNDIT
52 minuta
“Unë e urrej Donald Trump”/ Kush është 20-vjeçari që qëlloi me armë ish-Presidentin e SHBA-ve, video-mesazhi që ndau pak kohë më parë
3 orë
Del video kur snajperisti vret sulmuesin e Trump në tubimin në Pensilvani (VIDEO)
3 orë
Biden flet për sulmin me armë ndaj Trump
3 orë
FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!
4 orë
Mot me diell dhe temperatura deri në 42 gradë Celsius

ME TE LEXUARA

1 ditë
Media spanjolle: Shqipëria mes destinacioneve evropiane perfekte për pushime
12 orë
Incidenti në Pensilvani ku u plagos ish-Presidenti Trump, dyshohet për një të vdekur
1 ditë
Po vijnë mërgimtarët, ja si është gjendja nëpër kufij (LIVE)
12 orë
Shërbimi Sekret Amerikan: Trump është i sigurt. Nisin hetimet
1 ditë
Samiti i NATO-s, shqetësimi për shëndetin e Biden hedh hije mbi samit
5 orë
Kurtishaj: Durrësi është boshatisur nga pushuesit e Kosovës për këtë arsye, ja çka pritet të ndodhë
22 orë
Temperaturat e larta, ja çfarë rekomandojnë dermatologë për mbrojtje të lëkurës
4 orë
Mot me diell dhe temperatura deri në 42 gradë Celsius
22 orë
Një serbe e plagosur në autostradën Negotinë-Demir Kapi, ishte përleshur fizikisht me bashkëshortin e saj në makinë

LEXO MË SHUMË

IMG_4340

“Unë e urrej Donald Trump”/ Kush është 20-vjeçari që qëlloi me armë ish-Presidentin e SHBA-ve, video-mesazhi që ndau pak kohë më parë

Snajper trump

Del video kur snajperisti vret sulmuesin e Trump në tubimin në Pensilvani (VIDEO)

biden trump

Biden flet për sulmin me armë ndaj Trump

trump sulm

FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!

moti Vapa nxehti temperaturat

Mot me diell dhe temperatura deri në 42 gradë Celsius

durres plazh deti

Kurtishaj: Durrësi është boshatisur nga pushuesit e Kosovës për këtë arsye, ja çka pritet të ndodhë

trump-6-1

Shërbimi Sekret Amerikan: Trump është i sigurt. Nisin hetimet

trump sulm

Incidenti në Pensilvani ku u plagos ish-Presidenti Trump, dyshohet për një të vdekur

trump sulm

Krisma armësh në tubimin e Trump, largohet i gjakosur nga skena (VIDEO)

INFO

NA NDIQ