Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

INA
INA

08/12/2023

Konfederata e Futbollit Afrikan (CAF) ka shpallur emrat e tre kandidatëve për futbollistin më të mirë në Afrikë për vitin 2023.

Ajo që është e qartë është se mbretërimit të Sadio Manes i ka ardhur fundi. Legjendari senegalez ka qenë dy herë fitues i këtij trofeu prestigjioz në të kaluarën dhe në pesë zgjedhjet e kaluara ka qenë në mesin e tre më të mirëve.

Këtë herë ai nuk është në listën e ngushtë për çmimin dhe tre kandidatët janë Mohamed Salah, Victor Osimhen dhe Achraf Hakimi.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

champions

UEFA prezanton Championsin e ri, më shumë ndeshje dhe spektakël

MUNICH, GERMANY - APRIL 01: Kingsley Coman (C) of Bayern München celebrates scoring the 4th team goal during the Bundesliga match between FC Bayern München and Borussia Dortmund at Allianz Arena on April 01, 2023 in Munich, Germany. (Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images)

Revolucion i thellë te Bayerni – vetëm katër lojtarë e kanë vendin e sigurt

Messi Mesi Inter Miami

Messi nën presion

vandijk2

Van Dajk: Liverpulli mbetet në garë për titull, përpos mungesave të mëdha

haland

VIDEO / Mjafton Erling Haland, Man. Siti ndalet pas Liverpullit

luka modric

Oferta e habitshme që pritet të marrë Luka Modric nga Real Madridi…

Modric-800x445

Luka Modriç refuzon Carlo Ancelotti

manchester-city

​City e mposht Brentfordin, Arsenali zbret në vendin e tretë

inter fiorentina

​Interi kalon në epërsi kundër Atletico Madridit

INFO

NA NDIQ