Super derbi sot mes Cityt dhe Tottenhamit

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

19/01/2023

Në Premier League do të zhvillohet derbi në mes Manchester Cityt dhe Tottenhamit.

Të dyja këto skuadra kanë pësuar humbje në ndeshjet e fundit.

City që humbi derbin me Manchester United, ndërsa Tottenhami u mposht nga lideri i tabelës, Arsenali,

City që momentalisht mban pozitën e dytë në tabelë me 39 pikë dhe me fitore eventuale do të mbanë gjallë shpresat për titull, kurse Tottenhami po lufton për një vend në Ligën e Kampionëve dhe momentalisht është i pesti me 33 pikë.

Ndeshja do të zhvillohet duke filluar nga ora 21:00. /arbresh.info/

TË FUNDIT
18 orë
Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli
18 orë
Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024
18 orë
Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester
18 orë
Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve
18 orë
Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

ME TE LEXUARA

18 orë
Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi
18 orë
Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve
18 orë
Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester
18 orë
Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024
18 orë
Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli

LEXO MË SHUMË

Jurgen Klopp

Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli

sylvinjo silvinjo

Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024

guardiola

Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester

bresti

Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve

mbappe

Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

Pep Guardiola

E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm

dybala

Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n

kf besa doberdoll

Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut

xherdan shaqiri

Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë

INFO

NA NDIQ